Каква коса ве привлекува кај спротивниот пол?

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
па у глобалу не сам си праија филмм за тој какфа коса ке ме привлача : )
алии као случајно днска виде мноо јаку (вагина) сс кратку косу и бешеее ептен привлечна : )
 

$3Я3|\||)&p&†Y

Староседелец
12 мај 2012
3,690
3,871
1,183
Приоритет .. плавуша.
Обожавам ..
Натаму, не е важно,само да не е некоја со експерименти на неа :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: JaMi

Nightmare_f

Истакнат Член
19 февруари 2012
1,359
2,207
423
Дома пред Пц
шо знам:unsure ...обично тоа не е на прво место ...други побитни работи се гледаат и тако даље

па обично машките веќе после 28та година или имаат коса или немаат:zelen ...така да боље нека биде побелена долга коса(inlove) отколку да има кругови на главата на кои нема коса...

значи сакам мушки со долги коси...(inlove)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: JaMi

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Црна, никако плава, не дај боже фарбана/шатирана.
Кратка, двојче/тројче. Може со мало кренато рогче напред на средина. Dunno how else to say it. Каква што дечко ми има бе. (hug)
Порано, кога слушав еден бенд, мнооооогу сакав бушава коса. Виткана, разлетана, долгичка. Type Kyle Falconer.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: parvati and JaMi

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,527
14,438
1,683
Таму каде што треба
шо знам:unsure ...обично тоа не е на прво место ...други побитни работи се гледаат и тако даље

па обично машките веќе после 28та година или имаат коса или немаат:zelen ...така да боље нека биде побелена долга коса(inlove) отколку да има кругови на главата на кои нема коса...

значи сакам мушки со долги коси...(inlove)
тоа ти се вика паметна коса напустила луду главу :giggle ме изнасмеа со коментарот :rofl
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Nightmare_f

Mystique

Староседелец
18 јуни 2012
753
1,413
1,103
шо знам:unsure ...обично тоа не е на прво место ...други побитни работи се гледаат и тако даље

па обично машките веќе после 28та година или имаат коса или немаат:zelen ...така да боље нека биде побелена долга коса(inlove) отколку да има кругови на главата на кои нема коса...

значи сакам мушки со долги коси...(inlove)

дечко ми имаше дупки:(:(:(:( Па јас го натерав на кец да иде...и сега ми е топ ...го свиѓам пак хахахахаха
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Nightmare_f

Nightmare_f

Истакнат Член
19 февруари 2012
1,359
2,207
423
Дома пред Пц
тоа ти се вика паметна коса напустила луду главу :giggle ме изнасмеа со коментарот :rofl
па така си е шо... :D

дечко ми имаше дупки:(:(:(:( Па јас го натерав на кец да иде...и сега ми е топ ...го свиѓам пак хахахахаха

боље ќелавица него трчи трчи спрепни се :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: i_wanna_fly, Oleri and JaMi

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,527
14,438
1,683
Таму каде што треба
па така си е шо... :D
боље ќелавица него трчи трчи спрепни се :)
има еден виц- некој човек имал 3 влакна на глава,еден ден решил на лево да се чешла ама му паднало едно влакно,друг ден пак се чешлал ама сега пак на десно,и му паднало уште едно влакно и утредента си рекол е денес не се чешлам ќе одам бушав :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Gemini and Nightmare_f