Каде планирате да се запишете во средно училиште?

Nikola

Полноправен Член
20 февруари 2012
59
41
18
Skopje
Мене ме влече дизајнот за внатрешно уредување (ентериери) и по долгоо долго размислување одлучив дека тоа сакам да бидам. Проблемот е уште незнам дали одма да се запишам во Здравко Цветковски (зашто таму има за тоа), а премногу ми е далеку, 2 саати сигурно патување со автобуси :mad или прво да одам во гимназија зашто можно е и да се предомислам, а за гимназија планирам Корчагин. Што мислите вие??
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: The_countess

Gabriela

Активен Член
19 февруари 2012
149
139
43
26
Јас димитар ќе си се запишувам. Фризерско.
Иначе кај што те влече таму иди или пак седи под кирија.Кај некои роднини оди и така.
 

Nikola

Полноправен Член
20 февруари 2012
59
41
18
Skopje
Јас димитар ќе си се запишувам. Фризерско.
Иначе кај што те влече таму иди или пак седи под кирија.Кај некои роднини оди и така.
Нема шанси под кирија -.- а роднини во таа околина немам. Ама ако одам втора смена не ми смета ако треба со повеќе автобуси, проблемот е ако сум прва, а никој немам ни за да прашам ама ќе размислам
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Dee Dee

Gabriela

Активен Член
19 февруари 2012
149
139
43
26
Нема шанси под кирија -.- а роднини во таа околина немам. Ама ако одам втора смена не ми смета ако треба со повеќе автобуси, проблемот е ако сум прва, а никој немам ни за да прашам ама ќе размислам
Јас на твое место би отишла ако имам пари да ако иаме финанскиски проблеми нема да идам.Размисли.