Каде на факултет?

Rigorozen

Нов член
18 август 2013
1
0
1
Има ли некој оваа година (2013-2014) запишан на ФЕИТ ? BTW јас се запишав на Феит оваа година и сега чекам резултати. :)
 

Trajche

Староседелец
13 февруари 2012
1,542
2,557
1,133
Се двоумам дали да одам на драмски во Лондон,Скопје или Бугарија казете мисленје.

Оваа година ќе се запишуваш или догодина?
За во Бугарија веќе поминаа уписите, исто и во Скопје мислам дека првиот уписен рок помина
 

Сара.13

Староседелец
13 ноември 2012
1,260
3,110
1,133
Се двоумам дали да одам на драмски во Лондон,Скопје или Бугарија казете мисленје.


Се` си мислам дека нашите мислења нема многу да ти помогнат.
Из прве секој како од пушка ќе ти рече-Лондон.
Ама има многу фактори кои зависат од тоа.Најпрво финансиски, сигурно нема да биде исто ако студираш тука во Скопје и во Лондон.
Ако имаш амбиции и навистина чувствуваш дека те бива и дека можеш да успееш во таа област тогаш секако треба да се одлучиш за најперспективниот факс ама и во предвид треба да земеш што после факултетот.Каде би било најдобро за да можеш да се занимаваш со таа професија што ќе ја стекнеш, дали тоа би било во Македонија или надвор од неа.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Kisserboy

SaltNPepa

Староседелец
19 август 2013
49
116
633
Одлучив во Лондон

Иначе догодина
Супер ако можеш таму да се запишеш, но В. Британија е на трето место на листата на најскапи земји за студирање на странци.

Јас сум на факултет овде во Скопје,ама искрено се надевам дека ќе се наредат работите и нареднава, а ако може и последната година ќе ги слушам во Словенија. Имаат прекрасен систем за студентите, без разлика дали си странец, ги имаш речиси истите права како и Словенците.

p.s. ако те интересира како иде, можам да ти напишам од прилика.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Сара.13