1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Каде за Нова Година?

Дискусија во форумот 'Излегување и ноќен живот' започната од incule, 21 декември 2017.

 1. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,439
  Допаѓања:
  3,791
  10 дена потоа (31 Март) е раѓањето на Kisserboy ^_^ . Овен 4life :D
   
  На FemmeFatale му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Хептаграм XI

  Хептаграм XI Староседелец

  Зачленет на:
  26 мај 2013
  Мислења:
  1,179
  Допаѓања:
  678
  Кога веќе одиме off-topic:
  22 дена после 21 Март кога е вистинската нова година која се прославува илјадници години наназад, е првиот ден од примањето на „Книгата на Законот“ или Liber AL vel Legis, на 8-ми Април, точно на пладне, 1904 е.v. :)

  P.S. 22 дена, а исто толку има големи аркани или АТУ во Тот Таротот.
   

Сподели: