1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Каде денес најчесто се запознаваат младите?

Дискусија во форумот 'Социологија' започната од Legioner, 26 мај 2012.

 1. Ѕвездичка

  Ѕвездичка Истакнат Член

  Зачленет на:
  21 март 2016
  Мислења:
  1,003
  Допаѓања:
  866
  Пол:
  Женски
  По социјални мрежи, сигурно не на игранки како што се запознавале баба ми и дедо ми. :)
   
  На ●Untouchable° му/ѝ се допаѓа ова.
 2. bliznaci

  bliznaci Истакнат Член

  Зачленет на:
  29 јануари 2015
  Мислења:
  169
  Допаѓања:
  38
  Пол:
  Женски
  Ако некој сакам да запознам,тогаш тоа ќе биде преку излегување со другарки,од таа прва средба че има уште средби,ако ми фати око за него.
   
 3. Ѕид на плачот

  Ѕид на плачот Активен Член

  Зачленет на:
  20 септември 2016
  Мислења:
  141
  Допаѓања:
  75
  Пол:
  Женски
  Док поминувам низ факс, три, четири саати сум таму, три дена, во рок од две недели, али ислушувам разно разни ствари.
  Како се запознаваат преку Твитер, фејс, али твитер им е најновата мода. И тоа само за едно сексање. :) Една пријателка од фејс, се запознала со еден наркоман, од Драчево, воопшто значи не се ни прашале кој се, што се, веднаш луѓето се легнаа од прв састанак, навака-натака, едно три, четири пати... Само за тој чин се гледаа. И послем стравуваше да не останала бремена. Ни раскажуваше меѓу часови, и плус отишла да провери да не е ХИВ позитивна. И не сме се вишле од тогаш, да видам резултатите какви испаднаа. :nerd
   
 4. BadBoy007

  BadBoy007 Активен Член

  Зачленет на:
  26 септември 2016
  Мислења:
  207
  Допаѓања:
  164
  Пол:
  Машки
  @Ѕид на плачот другарка ти не е тачна. :D Не ми се верува дека без кондом се работела со некого што едвај го знае па уште и наркоман ццц. А бре деца не се играјте.

  Да се надеваме дека резултатите излегле позитивни и дека не е ХИВ позитивна туку негативна. Опасно ги издриблав зборовиве. :D

  Јас своевремено на MSN ловев пусиња. Море уште на мирц на времето. :giggle Денеска запознавањето оди претежно преку социјални мрежи, форуми итн. Нема подобар начин да запознаеш некого од интернетот, но да знаеш со кого пишуваш, а не вака по форуми немаш појма со кого пишуваш љубовни романи. :D Би рекол Фејсбук и Твитер се класика за денешното запознавање кај младите. Многу поретко во дискотека или кафич иако има и тоа. На транс журка исто така може да се дојде до екстаза и запознавање. :D
   
  На Ѕид на плачот му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Истакнат Член

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,639
  Допаѓања:
  701
  Пол:
  Машки
  Се е тоа ок , и јас сум за ,што повеќе да си се плескаме ,да се кинеме од секс , само најважно е да се обрне внимание особено на болестите и воедно во некој случај заштитиме ..
  Што се однесува до темава мислам дека 99 КОМА 9 ипол % запознавањето е на ФБ ,ИНСТА ТВИТЕР ИТН ...
  Нема или ако има се многу ретки контактите во живо ,а зошто е тоа така ? Затоа што има одбивност ..
   
 6. Tetovchanka^^

  Tetovchanka^^ Истакнат Член

  Зачленет на:
  21 јуни 2016
  Мислења:
  139
  Допаѓања:
  76
  Пол:
  Женски
  Ја најстаромодна сум изгледа :rofl со мм се запознав у средното каде учевме двајцата , само он дојде од втора година ја од почеток си учев таму :D инаку најчесто се запознаваат на фб и слични социјални мрежи . Ја не би прифатила состанок на слепо , како примерот погоре :x штознам , разни манијачишта има :ladno сум имала разно разни понуди за состанок со луѓе од фб , ама сум пишувала , ај ќе биде :rofl на св . Никад :rofl
   
  На corki и Ѕид на плачот им се допаѓа ова.
 7. Ѕид на плачот

  Ѕид на плачот Активен Член

  Зачленет на:
  20 септември 2016
  Мислења:
  141
  Допаѓања:
  75
  Пол:
  Женски
  Ни ја богами не се запознавам и се немам запознаено додуша сеуште со никого од социјалниве мрежи, иако сум млада, пишав на темата собиранка -прееска, оти нешто ме фаќа некоја носталгија да се дружам со некого, ми треба дружење,муабет, едно -друго...
   
  На corki му/ѝ се допаѓа ова.
 8. incule

  incule Истакнат Член

  Зачленет на:
  5 јануари 2015
  Мислења:
  476
  Допаѓања:
  60
  Пол:
  Женски
  Највеќе на фб а најубаво е во живо
   

Сподели: