Каде денес најчесто се запознаваат младите?

Elena

Истакнат Член
14 февруари 2012
155
169
343
Home.
ам само Скопје, Охрид и Струга имаат плажи...шо да прајме ние шо неаме плажи? :p
ам арно де не морат да бидит стрикно плажа...ко божем тоа е најсвето место :D
хаахха вие што немате плажички , на река :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Legioner

Antares

Староседелец
11 мај 2012
468
413
663
31
Pax Terra
Значи неиспланираното, случајното е најслаткo. Младинава е тотално затупена, нема очи во очи нема ништо. Кога бев пак дете ке кажам или помлад ајде 6-7 одделение, па кога сакаш да пријдиш на девојка си исплашен адреналин срцето ти лупа дури си го слушаш па што да кажам што ке биде тоа беа интересни моменти треба секој да ги осети. Најинтересниот дел од животот. Не сега преку фејсбук и ке си каже дали ке се фатат и тоа е тоа уште да ја земе за жена. Сила голема на фејсбук. А ние деца пола саат ке се тераш да отидиш на девојчето, па кога ке отидиш ке се стопиш не знаеш што моабет да почниш:D:D
Леле колку ми фали тоа време, сега си се смеам на тоа :D:D:D
Што знам места каде, искрено тоа се случувало секогаш на различни места безразлика. Сега веке се е на фејсбук од младинава.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Elena

Препознатлива

Истакнат Член
27 јуни 2012
119
94
328
Како што пред некоја година беше во мода запознавањето преку мирц, така денеска во мода е запознавањето преку Фејсбук...
 

TIGERWOMAN31SK

Истакнат Член
3 јули 2012
822
697
93
се срамат и јас кога сум бил на 21 година и помал ми било срам али со тек на време се губи срамот
ех камо да сум помлад со овој ум :D
денешнава младина е фајсбук генерација ;)
не се способниииииииииииииииии