Искушение за прељуба

Legioner

Истакнат Член
18 април 2012
1,001
602
423
Ohrid
Тоа не е важно. Има ли полошо од тоа сам на себе да не си простуваш??? Многу лошо чувство. И после толку време не заборавив да се лутам на себе секој ден. Оваа болка моја за некого апсурдна затоа што тоа го прави секој ден без да му трепне око, ја споделив само тука со вас. Сега ја затворам повторно.

важно е сум бил во таква ситуација и не сум простил :cool:, враќање назад нема кај мене :)
било поминало влечи поука од тоа :)
 

Шмекси

Истакнат Член
15 февруари 2012
1,133
1,065
113
Скопје
www.statik-group.com
Што ризик носи? тој нека биде среќен што има девојка како мене:D, и нека биде благодарен што не наишол на некоја како твојата бивша.
Прави што сакаш со колку што сакаш оди, ама немој заради некоја што така ти направила, да мислиш дека сите девојки се исти.

Јас никаде не нагласив дека сите девојки се ити.Тие што си се пронашле убаво, а тие што не, ќе се пронајдат.
Океј ти си екстра случај со долгогодишна врска.Еве ти си исклучок.
 

Nicole

Староседелец
27 јуни 2012
249
226
643
Јас никаде не нагласив дека сите девојки се ити.Тие што си се пронашле убаво, а тие што не, ќе се пронајдат.
Океј ти си екстра случај со долгогодишна врска.Еве ти си исклучок.
Ако не се исти, не заслужуваат да им правиш така на другите, како што таа ти правела. Ако те повредил некој не значи дека треба други(невини)да повредуваш.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Legioner and Invisible

Шмекси

Истакнат Член
15 февруари 2012
1,133
1,065
113
Скопје
www.statik-group.com
Ако не се исти, не заслужуваат да им правиш така на другите, како што таа ти правела. Ако те повредил некој не значи дека треба други(невини)да повредуваш.

А што ако секогаш сум имал причина?
 

Hkakashi

Староседелец
13 јуни 2012
1,543
1,697
1,133
26
Куманово
А што ако секогаш сум имал причина?

Ма шмекси ако те е некоја стварно много изгорела мењај ги брате ич да не ти чуе, има време за дугачки врске ја те поддржују 100%
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lena, malo and Шмекси

Selene

Модератор
6 јуни 2012
720
1,865
1,103
Во самата природа на човекот е да е цел живот под искушение. Не само за прељуба, за се.
И нема човек кој не бил во искушение.
Да речеме имаш партнер со кој ти е убаво, но се појавува некој што повеќе ти импонира. Физички, карактерно, по интелегенција, по било што и тебе автоматски ти проработува мозкот со што би било ако би било.
Е сега некои луѓе ќе паднат под тоа искушение. Некои од нив ќе научат дека тоа не е во ред, некои нема. Некои нема да паднат под тоа искушение и ќе се гордеат цел живот со тоа. Некои ќе се каат цел живот за пропуштената шанса.

Се дури е мало искушение, она што се вели бајрам со умот е во ред. Но ако веќе чувствуваш дека тоа те опседнува, нон стоп мислиш на тој другиот, цело време ти е во мисли, кога си со партнерот тој ти шета по памет тогаш треба да се дистанцираш, да вдишеш длабоко... А по долго размислување да си одлучиш што сакаш во животот.

Луѓе сме, секој ден се бориме со искушенија. Ама се што лета не се јаде.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Solstice, Lena and ecce

Antares

Староседелец
11 мај 2012
468
413
663
31
Pax Terra
Сериозна врска на 18/19/20/21/22 години my ass.
Баш во тој период треба да имаме повеќе женски со цел да дознаеш што точно сакаме.Значи треба да пројдеме низ многу карактери за да точно дознаеме која е за нас.
Од тука произлегува о прељубата.
Си имам женска, се е океј.Доаѓа друга женска, поубава, со поголеми цицки, задник, со перверзни усни и се запрашуваш :
-Што ако ми е поубаво со оваа?
И тука почнува се.
Бар кај мене.
Уффффф моќен коментар, за секс да речеме можеби би ти била подобра а ако е лејка во главата и не вреде ни една мозочна клетка од мозокот на девојка ти.
Бар до сега, не знам дали е до мене кога сум во врска налетуваат баш тогаш девојки бар до сега не сум заминал со некоја доколку сум во врска.
 

The_Mayor

Фраер од пелени
18 март 2012
2,840
6,532
1,153
Градибачалник на Прибој
Ако си среќен вака, секоја чест и ти посакувам уште милион такви госпоѓици. Но ако се залажуваш дека си, ако избегнуваш да се заљубиш , и ако бегаш од одговорностите за да се заштитиш емотивно да не бидеш повреден, пресипитај дали црното е бело, а белото црно. Чуден е животов...од тооооолку многу луѓе ти треба само 1 и единствен за вистинска и чиста среќа. Со таква личност, вистинска, неисфурана ненабузена тртла, и операта па ќе ти биде доживљај ак таа е до тебе. Не знам мое мислење...можеби грешам.
Олери срце мое.... јас сум се заљубил не еднаш туку 6 пати, во буквална смисла 6 долги врски каде сум се чуствувал заљубен, само сакав да кажам можеби сеуште не сум спремен да преминам од врска во брак. Да би се женал јас тие 6 пати исто така и би се разведил 6 пати што е голем срам, некултурно и непрактично или би живеел со некоја без ќеф (животот би ми бил пеколно тежок). А единствено нешто што ме отргнало од тие девојки се ороспогиците, затоа и ги благословив. Среќен сум секако, и уживам во животов, среќата не е само во љубовта, мене премногу работи ме прават среќен али за тоа ќе зборувам кога ќе најдам соодветна тема. А единствено нешто што направив во постот е споредбата на сегашницава со минатото несвршено време.
Иначе верувам во љубовта ,и се имам изјаснато неколку пати на форумов во врска со тоа прашање.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Oleri

mila mila

Истакнат Член
31 март 2012
192
154
343
Искушение за прељуба.Многу честа појава посебно кога си зафатен/а.Баш тогаш си забележан/а од спротивниот пол и стануваш предизвик за оној другиот.
Сум се нашла во таква ситуација,да одамна,но не поткекнав на искушението.
Мажите можат многу полесно да потклекнат,оти баш си имаат сексуални фантазии во главата за како би било со друга,па може подобро би било,појака би била итн.Побрзо би се скриле и би направиле грев одколку да признаат за недостатоците во врската и или да ги средат или да се тргнат.
Ние жените немаме такви фантазии (бар кај мене е така).Ако сум со некого тоа значи ми е убаво во се и уживам.Ако не барам начин да се тргнам и барам нов дечко,а не искушение.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: WomanInRed