1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Искушение за прељуба

Дискусија во форумот 'Љубов и секс' започната од Legioner, 26 јули 2012.

 1. Legioner

  Legioner Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 април 2012
  Мислења:
  999
  Допаѓања:
  606
  си имате стабилна и сериозна врска, но наеднаш во вашиот живот се појави некоја особа која ќе успее да ве заведи ќе го прифатите ли предизвикот ???
  ќе прифатите ли врска со таја особа и покрај тоа што го знаете фактот дека сте во стабилна врска :kafe
  Сте се довеле ли некогаш во таква ситуација ??
   
  На emzzy му/ѝ се допаѓа ова.
 2. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Не. Не сум бил во таква ситуација и зависи од ситуацијата во која би се наоѓал како ќе изреагирам.
   
 3. Mystique

  Mystique Староседелец

  Зачленет на:
  18 јуни 2012
  Мислења:
  753
  Допаѓања:
  1,411
  Искушенија за прељуба ако бараш можеш да најдеш на секој чекор. За прељуба е лесно, но да се остане чист до крај е тоа е тешко.
   
  На Christine, Mnogo Bitno, MoonFairy и уште 7 други им се допаѓа ова.
 4. Legioner

  Legioner Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 април 2012
  Мислења:
  999
  Допаѓања:
  606
  баш така пријателке (nod)
   
  На Oleri му/ѝ се допаѓа ова.
 5. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,756
  Стабилна врска,сериозна врска.....ај јас ке речам,врска со личност која ја сакам и почитувам и со која сум била подолго време.
  Изневерување?
  И изневерувањето е релативна работа.
  За некој е изневерување може да биде и флертувањето.
  Се прашувам што е полошо,физичкото изневерување или психичкото без директни контакти со одредената личност.
  Дали ако сум со некого во подолга врска а притоа ми се јавиле чувства за друга личност,кои беа само краткотраен занес но сепак доволен за да извесен период придонесат да мислам дека треба со оној со кој сум во врска дури и да раскинам.Дали тоа е изневерување?
  Секако дека е,без разлика што не сум дозволила да дојдам до физички контакт со новата личност,јас сепак во мислите некого изневерив.Значи не зборам за повремен мерак по одреден комшија,колега....,туку за ситуација во која си бил краткотрајно заљубен во две личности а и двете ти возвракале.
  Искушениа има многу а само од нас зависи дали ке им потклекнеме или ке се воздржиме.
   
  На violetmoon, Lena, WomanInRed и уште 7 други им се допаѓа ова.
 6. Nicole

  Nicole Староседелец

  Зачленет на:
  27 јуни 2012
  Мислења:
  249
  Допаѓања:
  226
  И покрај тоа што сум во долга врска, не сум паднала во искушение, а сум била во такви ситуации но сум останувала цврсто на нозе:) мислам што треба да барам преку леб погача :giggle кога имам кај партнерот се што сакам, што имам потреба од друг? ако сум будала па тоа да го сторам.
   
  На ecce му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Шмекси

  Шмекси Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,130
  Допаѓања:
  1,066
  Сериозна врска на 18/19/20/21/22 години my ass.
  Баш во тој период треба да имаме повеќе женски со цел да дознаеш што точно сакаме.Значи треба да пројдеме низ многу карактери за да точно дознаеме која е за нас.
  Од тука произлегува о прељубата.
  Си имам женска, се е океј.Доаѓа друга женска, поубава, со поголеми цицки, задник, со перверзни усни и се запрашуваш :
  -Што ако ми е поубаво со оваа?
  И тука почнува се.
  Бар кај мене.
   
  На street_chic, TIGERWOMAN31SK и Bum-Bum им се допаѓа ова.
 8. Mystique

  Mystique Староседелец

  Зачленет на:
  18 јуни 2012
  Мислења:
  753
  Допаѓања:
  1,411
  И после сте сакале поштени девојки, со ваков таков карактер - my ass. Море само спонзоруши за вас му е мајката. Нека ви го исцицка мајчиното млеко низ нос за еден бакнеж по тие перверзни усни за ЕПП.
   
  На ecce, WomanInRed, Legioner и уште 2 други им се допаѓа ова.
 9. TIGERWOMAN31SK

  TIGERWOMAN31SK Истакнат Член

  Зачленет на:
  3 јули 2012
  Мислења:
  822
  Допаѓања:
  699
  чим викаш ке успее да ме заведе браво за него
   
 10. The_Mayor

  The_Mayor Фраер од пелени

  Зачленет на:
  18 март 2012
  Мислења:
  2,837
  Допаѓања:
  6,520
  Да не постоеа такви јебозовни госпогици, јас до сега ќе бев женат со дете или две деца, ќе штедев за одмори место за журки, ќе читав весници наместо да се коцкам, ќе дркав на комшивките и на другарките од женами место да бркам млади пичина, ќе одев на скромен пикник со скара место да прајме живи свирки со другариве и да пушиме штрафови, ќе одев да играм табла место на бокс, ќе се гришев за брковите место за телото, во фонтаната ќе си чував карпус да се лади наместо пиво, ќе немав предизвик да скокам на банџи односно ќе бев кукавица 100%, ќе одев на работа во 7:50 а не како сега во 10 (некогаш и не одам), ќе одев на театар место на пена парти, ќе одев на сериозна отмена вечера со сопругата во ресторан место на Ван Бурен, ќе спиев со долги пижами да не ме фати грбот а сега спијам и гол и на отворено небо ако треба, ќе одев на плажа со фамилијата во 5 после јакото сонце а сега после 12 наполноќ со месечината, ќе гледав премногу романтични филмови наместо порничи, и едно многу заебано ќе морав да спијам секоја вечер на истиот кревет со истата жена во истата соба.
  Да живеат јебозовните госпогици.
   
  На Photographer, Gemini и TIGERWOMAN31SK им се допаѓа ова.

Сподели: