1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Интимни проблеми и совети

Дискусија во форумот 'Општи здравствени проблеми - прашања и одговори' започната од Tinna, 27 август 2012.

1. Tinna

Tinna Нов член

Зачленет на:
    13 јули 2012
    Мислења:
    7
    Допаѓања:
    1
    Имав однос со дечко ми и следниот ден прокрварев и еве веќе трет ден крварам како да имам добиено,а не треба да добијам многу ми е рано,два дена пред да имав со дечко ми однос ми заврши.. Ве молам ако знаете што може да ми е кажете ми,има ли потреба за паника,може ли да е бременост?

2. existence

existence Boolean
    Член на администрација Админ

Зачленет на:
    3 март 2012
    Мислења:
    7,391
    Допаѓања:
    9,099
    Девојче, а да си тркнеш до најблискиот гинеколог? Вака може само да си претпоставуваме и да си делиме дијагнози од ракав паднати. Што побрзо оди, ќе ти кажат милион пати посигурно отколку на форум.

На DarkPassenger му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Tinna

Tinna Нов член

Зачленет на:
    13 јули 2012
    Мислења:
    7
    Допаѓања:
    1
    Само кажи ми ако се разбираш дали може да е бременост или нешто страшно,те молам..

4. existence

existence Boolean
    Член на администрација Админ

Зачленет на:
    3 март 2012
    Мислења:
    7,391
    Допаѓања:
    9,099
    Бременост сигурно не е, ама нешто друго сигурно е. Оди и провери се.

5. 990Freak

990Freak Староседелец

Зачленет на:
    12 март 2012
    Мислења:
    1,274
    Допаѓања:
    1,911
    Колико ти је година, мала?

Иначе, како што кажа бобо погоре, бегај си ти на доктора, најубаво ќе ти каже он...

6. cakar_ulav

cakar_ulav Староседелец

Зачленет на:
    20 февруари 2012
    Мислења:
    1,566
    Допаѓања:
    1,926
    ја колку шо сум информиран за тие работи
    ако си бремена мислам дека не ни треба да имаш менструација
    ама ипак не сум сигурен....не се разбирам ногу у медицина ама мислам дека е така :)

7. cakar_ulav

cakar_ulav Староседелец

Зачленет на:
    20 февруари 2012
    Мислења:
    1,566
    Допаѓања:
    1,926
    башка се слагам провери се најдобро :)

8. Mardy Bum

Mardy Bum Староседелец

Зачленет на:
    25 април 2012
    Мислења:
    178
    Допаѓања:
    180
    Тоа дека крвариш секако не показател дека си бремена.. поинтензивно притискање на матката со пенетрацијата,. и при оргазам имаш повеќе контракциите (кога имаш менструација за тоа се задолжени хормони..) па можеби не си била целосно чиста и останатата крв се исфрла.. е сега не ми е јасно зошто трае повеќе денови..А можеби е резултат на некоја инфекција... меѓутоа такво крварење се јавува и кај жени во овулација (па велат дека таквите жени се повеќе плодни)
    Како и да е.. ако не престане или ако се повтори најпаметно ти е да се консултираш со гиниколог

На emzzy и She им се допаѓа ова.
  9. Tinna

Tinna Нов член

Зачленет на:
    13 јули 2012
    Мислења:
    7
    Допаѓања:
    1
    И јас знам дека ако сум трудна не треба да крварам,ама кај и да прочитам пишува дека крварење е бременост.. Чудно ми е зашто трае толку долго а пред 6-7 дена ми заврши.. Како и да е фала ви многу,ми олесни ептен,ако не ми заврши ќе одам да се проверам..

10. Dolphine

Dolphine Истакнат Член

Зачленет на:
    25 јуни 2012
    Мислења:
    304
    Допаѓања:
    302
    Најдобро ти е да отидеш на гинеколог, да ти даде стручен совет. Крварењето може да дојде поради многу причини, може да е некоја циста а да беше бременост нема шанси, затоа што тоа не покажува веднаш, треба време во процесот со оплодување. А може е и менструација. Колку пати и мене ми се има случено така да ја даобијам 2 пати во месецот, или многу порано од предвидениот период, така да, не се секирај ;)

Сподели: