1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Интересни креации со храна

Дискусија во форумот 'Готвење и рецепти' започната од diva orhideja, 24 мај 2015.

 1. diva orhideja

  diva orhideja Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  26 февруари 2014
  Мислења:
  2,220
  Допаѓања:
  1,745
  Потребно ви е само компири,чачкалици,зејтин за пржење,добра воља и креативност.Премногу се декоративни и одлична идеја за послужување кога ќе имате седенка со друштво.Измиените и олупени компири се сечат на тенки кругови како за чипс, најдобро ви е тоа да го правите со специјалното ноже за лупење и да исечете неколку стапчиња исто од компирот за средишниот дел,на сликите се гледа целата постапка.Направените ружи ги пржите во загреано масло а откако ке ги извадите ставете ги на салвета да им се упие вишокот на маснотија.Посолете ги,посипете со сусам,буковец,оригано,што имате дома.На здравје! 4k_cMA-vNQ (1).jpg JYVULEWsBI0.jpg 1zr015tNBRY.jpg aoa1fylG1Us.jpg 66b4a0c1e529.jpg
   
  На Fashion.Lover, violetmoon, JaMi и уште 5 други им се допаѓа ова.
 2. Makedonec

  Makedonec Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  15 јуни 2014
  Мислења:
  1,461
  Допаѓања:
  1,179
  Не знам да готвам и глупаво е да се мешам на вакви теми но темава е интересна и вреди да биде активна
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На corki, Fashion.Lover, antonio и уште 2 други им се допаѓа ова.
 3. Хоуп*

  Хоуп* Proton
  Член на администрација

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  2,414
  Допаѓања:
  4,229
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На Lady*, MATEJA, Makedonec и уште 1 член му се допаѓа ова.
 4. malo

  malo Староседелец
  Најфотограф

  Зачленет на:
  13 септември 2012
  Мислења:
  1,280
  Допаѓања:
  2,062
  3b305a8d8c69c07ed766f80e74be4b15.jpg

  ba3f7c5822cdbd6148c83f2704090499.jpg

  tumblr_lgvmsqMdvo1qg46sxo1_400_large.jpg

  fruit-shapes.jpg
   
  На diva orhideja му/ѝ се допаѓа ова.
 5. diva orhideja

  diva orhideja Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  26 февруари 2014
  Мислења:
  2,220
  Допаѓања:
  1,745
  Прекрасна декоративна пита...кога ја видов одма ми дојде идеја дека ќе можам да ја направам за бадник и да ставам паричка во некое парче, бидејќи сме многу луѓе собрани на таа вечера и на тој убав чин....па ете, посакав ова мене што ми се допадна да го споделам со некоја црно-бела вредна форумдомачица:) се разбира дека филот на питата ќе биде посно, но идејата за правење и во други денови со други комбинации.
  114282495_large_getImage__2_RR.jpg
   
  На ●Untouchable°, malo, Big Berta и уште 1 член му се допаѓа ова.
 6. MATEJA

  MATEJA Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  29 мај 2014
  Мислења:
  280
  Допаѓања:
  246
 7. malo

  malo Староседелец
  Најфотограф

  Зачленет на:
  13 септември 2012
  Мислења:
  1,280
  Допаѓања:
  2,062
  Ако вашите деца одбиваат да јадат зелечук и овошје, еве неколку интересни начини како да ги натерате :)
  995356_1128643317154072_7281440837457293917_n.jpg 1622113_1128643050487432_488831548909674830_n.jpg 10308365_1128643210487416_82572232465924036_n.jpg 10461319_1128643457154058_4544483300023945207_n.jpg 12814293_1128643053820765_1773763685871641897_n.jpg
   
  На Big Berta, lady_blue, ●Untouchable° и уште 1 член му се допаѓа ова.
 8. misterija

  misterija Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  27 јануари 2016
  Мислења:
  741
  Допаѓања:
  611
  Верувале или не, ама ова се медењаци. Секоја чест на оваа маџарска уметничка(handshake)
  115 (1).jpg
   

  Прикачени податотеки:

  • 26.jpg
   26.jpg
   Големина на датотека:
   347.4 KB
   Прегледи:
   4
  • 37.jpg
   37.jpg
   Големина на датотека:
   470 KB
   Прегледи:
   2
  • 46.jpg
   46.jpg
   Големина на датотека:
   336.7 KB
   Прегледи:
   4
  • 65.jpg
   65.jpg
   Големина на датотека:
   363.4 KB
   Прегледи:
   2
  • 75.jpg
   75.jpg
   Големина на датотека:
   293 KB
   Прегледи:
   2
  • 83.jpg
   83.jpg
   Големина на датотека:
   211.8 KB
   Прегледи:
   2
  • 93.jpg
   93.jpg
   Големина на датотека:
   165.6 KB
   Прегледи:
   2
  • 103.jpg
   103.jpg
   Големина на датотека:
   146.5 KB
   Прегледи:
   2
  • 116.jpg
   116.jpg
   Големина на датотека:
   325.9 KB
   Прегледи:
   2
  На Big Berta, lady_blue и malo им се допаѓа ова.
 9. misterija

  misterija Член со 30 казнени поени

  Зачленет на:
  27 јануари 2016
  Мислења:
  741
  Допаѓања:
  611
  Прекрасен цвет од краставичка и морков
  130089609_1e0d0b3e9395db19ba1d737d109cf6f6.jpg
   
 10. pozdrav eden topol

  pozdrav eden topol Истакнат Член

  Зачленет на:
  10 ноември 2017
  Мислења:
  606
  Допаѓања:
  343
  Fjt3w2B.jpg Ова е прекрасна идеја која нуди разни комбинации со фил.

  fjHtEuX7hXU.jpg
   

Сподели: