Има ли некој желба да напише книга? Пробал ли?

Марија

Poétesse
14 април 2012
1,146
2,491
1,123
Скопје
Не сакам да престанам да живеам без да оставам белег дека сум постоела. Се пронаоѓам во пишувањето и најсилно од се посакувам да напишам книга, да ја издадам, и да стане толку продавана и читана што имате на авторот ќе остане запаметено засекогаш : )
И да сум пробала да пишувам книга - напишана е, само не би ја издала, ја пишував на свои 17 години, а сметам дека за вистински добра книга потребно е искуство и мудрост кои доаѓаат со годините и дека книга која се памети неможе да се напише туку така.
А вие?
 

Eva

Староседелец
19 февруари 2012
107
100
1,043
Јас пробав ама некако тешко ми одеше. Плус немав и време да седнам така на мира и да пишувам имав само обврски :( Иначе сега збирам идеи и можеби наскоро ќе читате нешто мое ;)
 

cece17

Староседелец
21 февруари 2012
273
204
1,043
почнав една приказна летото пред 3 год и така секое лето по 2 стр за едно 50 год можеби ке ја завршам :p
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Dee Dee

The_Mayor

Фраер од пелени
18 март 2012
2,840
6,532
1,153
Градибачалник на Прибој
(nod)
Планирам да ја завршам зимава, сега немам доволно инспирација а ни време. Нема да ја промовирам во никој случај, најмногу што можам да направам е да ја аплоадирам на форум. Пишувањето го класифицирам како хоби, на друг начин заработувам- тоа е една од причините што не би ја издал, а друга е што мислам дека сум аматер- некои работи кај што не сум професионалец ги гледам како хоби.
Еден член од форумов го има прочитано до сега напишаното, добив позитивни коментари. Тоа ми дава поткрепа да продолжам да пишувам, и инспирација да ја завршам.
 

Индискo оревче

Истакнат Член
22 април 2012
74
99
318
30
Пробав еднаш... на 13 години :D
И после видов дек уствари и немам што да кажам... not yet.
Важно хероината во книгата ја испомачив :D изгледа ми требаше нешто такво :))))
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Dr.Gonzo and Dee Dee