Изгубен/украден телефон

Antares

Староседелец
11 мај 2012
468
413
663
31
Pax Terra
Мене ми имаат украдено или пак ми паднал во колата што знам, ми го најдоа за 1 месец и си го земав назад. Тоа беше за матурската, кога стигнав дома гледам ми го нема па си помислив веројатно таксистот, и да го најдоа преку gprs лоцираа таму си некој број кој моментално е ставен на мојот телефон па од полицијата му се јавија и така телефонот ми го вратија. Секако како што претпоставував таксистот кој одма го прашав случајно да не ми има паднато тој ми рече нееее. Искрено зависи и кој оператор го користиш пример one не ни се замараат да соработуваат со полицијата.
 

Caci

Истакнат Член
15 февруари 2012
876
1,104
393
31
Струмица
Мене минатата година ми падна во снегот, го барав но не го најдов, а дали имаше 10 дена, нов беше... си мислев дека ми е украден, прво отидов во т-мобиле да го откажам бројот и да ми дадат барање од таму за да го пополнам, го средив тоа и во полиција ми рекоа да не се надевам многу многу дека ако го нашол некој ќе требало да се јави од мојот број дрн дрн јариња :franticкога се изнервирав јас 3 дена по ред го барав низ снегот, каде што бев тој ден, и на 3 ден со гребула го најдов кај едни згради таму во дворот :giggle и за моја најголема среќа работеше уште, и се беше океј :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bum-Bum and JaMi

Bum-Bum

Истакнат Член
3 март 2012
1,126
1,845
423
Еден досаден град
Bum-Bum да не го изгуби телеонот?!

Инаку јас пред 6-7год имам изгубено телефон,ми има испадното од јакна во одење,(си паднал на лисја и не сум го ни осетила кога паднал).Отидов во Мобимак (сегашно Т-Mobile) ми кажаа да одам во полиција да пријавам,и ми дадоа нова сим картичка од истиот број.Отидов во полиција пријавив,им го кажав имеи бројот,и ќе ми се јавеле...и да ми се јавија ,-Никогаш! :)


Да да :/ втор телефон во 3 4 месеци...Ама тоа е :/
 

Caci

Истакнат Член
15 февруари 2012
876
1,104
393
31
Струмица
Да да :/ втор телефон во 3 4 месеци...Ама тоа е :/

Барај го таму каде што го изгуби, може ќе го најдеш... а да го пријавиш џабе ќе ти е според мене, само ќе се нервираш повеќе
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Marinna and Bum-Bum

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,527
14,438
1,683
Таму каде што треба
Да да :/ втор телефон во 3 4 месеци...Ама тоа е :/
да си жива и здрава,јбг се дешава.Ти пријави си го во полиција,може среќа ќе имаш да ти го најдат.... јас тогаш се убив од плачење за телефонот затоа што беше на татко ми :place ...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bum-Bum

Bum-Bum

Истакнат Член
3 март 2012
1,126
1,845
423
Еден досаден град
Барај го таму каде што го изгуби, може ќе го најдеш... а да го пријавиш џабе ќе ти е според мене, само ќе се нервираш повеќе
Каде да го барам ,во автобус ? хаха
Ма не се ни замрам веќе решив да не го пријавувам..нема потреба
 

Bum-Bum

Истакнат Член
3 март 2012
1,126
1,845
423
Еден досаден град
да си жива и здрава,јбг се дешава.Ти пријави си го во полиција,може среќа ќе имаш да ти го најдат.... јас тогаш се убив од плачење за телефонот затоа што беше на татко ми :place ...
Не се ни замарам..само ме интересираше дали има некакви резултати ,дали ми се исплати...ама сватив дека нема потреба :D
 

Aaliyah

Староседелец
13 февруари 2012
888
1,090
1,093
Скопје
До сега имам еден мобилен заборавено во кафич,а еден ми имаат украдено на факултет.И за двата пријавив во полиција,ама за жал не ми ги најдоа.А и да ги нашле сигурно си ги задржале за себе....Така да многу не се надевај (think)
 

emzzy

Староседелец
25 февруари 2012
1,376
1,875
1,123
Лани во такси за на плажа имаше Ајфон некој заборавено и ѕвонеа па крена таксистот и му го вратија на детето..
Јас пак пред 2 години на ноќно капење го заборавив и во t-mobile ми го најдоја одма, ми се стопира сметката а преку не знам што се покажа каде е и ми беше оставен во парк на клупа хахахха..
Оди во салонот на операторот само да ти се блокира сметката за да не ти се троши и да го поништат бројот ако друго не може, ама за секој случај напни ги да ти проверат преку нешто каде е..