Идеја за подарок

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,285
2,372
1,153
Skopje
www.facebook.com
Се додека размислуваш како палаво детиште кое јава на коњче, е нема да имаш дечко...треба да пораснеш прво, потоа ќе си фанеш некој..и никако детски поклони...ај сеа тебе ќе ти купиме кукла што плаче ако и ја извадиш цуцлата:D:D
Кога се подарува нешто, треба да биде интересно, убаво, посакувано, корисно, вредно за чување.... Некогаш, ако се нема пари, подобро е едно чоколадо купено од срце или привезок за клучеви со напишани имиња;)
Хахаха.
Никогаш не треба да го заборавиме детето во себе. И верувај многу повеќе би го израдувало тоа отколку некој вообичаен класичен и под подразбирање поклон. Може да детски е но многу подолго би се памтел отколку еден пар привезоци со напишани имиња кои за неколку години најверојатно би се изгубиле.
Не е битна формата на подарокот туку креативноста, желбата и искрената намера со која сака да се подари и ако некој не знае да го цени тоа, воопшто и не заслужува поклон па макар тоа да е и едно бомбонче.

А што се однесува до мојот начин на размислување дали е детски или пак не е и дали истиот е причина за тоа што немам дечко, не би коментирала бидејќи не сметам дека мојот живот како и мојот начин на размислување моментално се тема на муабет, тие што ме познаваат доволно добро знаат како размислувам и каков тек на живот имам, за другите ич не ми е гајле.

И да ако некој ми подари кукла што плаче кога ќе и се извади цуцлата, би го гушнала силно, а куклата би си ја чувала (сигурно не би си играла со неа :D ) и при секое гледање во неа би се потсеќала на тој ден и воопшто на таа случка што тоа би рефлектирало кај мене радост, насмевка и позитивна енергија, нешто што многу ретко е присутно во нашите животи, а подобар поклон од тоа не верувам да има!
 

Achernar

Староседелец
31 август 2013
2,564
3,840
1,153

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Се додека размислуваш како палаво детиште кое јава на коњче, е нема да имаш дечко...треба да пораснеш прво, потоа ќе си фанеш некој..и никако детски поклони...ај сеа тебе ќе ти купиме кукла што плаче ако и ја извадиш цуцлата:D:D
Кога се подарува нешто, треба да биде интересно, убаво, посакувано, корисно, вредно за чување.... Некогаш, ако се нема пари, подобро е едно чоколадо купено од срце или привезок за клучеви со напишани имиња;)
Баш и е креативна идејата, шала со чоколадо кое баш оди добро во комбинација со љубовта. Но тоа само со љубов ќе биде прифатено и сфатено ако постои љубов. Кај овие што нема искрена љубов туку се иде за да не си сам, за пари и за секс, и кола купи и купи му тоа фала 24ч ќе трае.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: escape and Marija123

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Помош сакам да го изненадам дечко ми за валентајн ама немам никаква идеа
А за поклон за Валентајн не мора класика мечиња, срциња, чоколатца, парфем и стари фори. Иди купи подвезици, масло за масажа, шлаг или нешто такво и фрли го во кревет. Врската само на подобро ќе ви тргне:D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: escape and Marija123

Marija123

Нов член
22 јануари 2018
9
7
3
23
А за поклон за Валентајн не мора класика мечиња, срциња, чоколатца, парфем и стари фори. Иди купи подвезици, масло за масажа, шлаг или нешто такво и фрли го во кревет. Врската само на подобро ќе ви тргне:D
 

pozdrav eden topol

Истакнат Член
10 ноември 2017
606
347
63
Ама не само него да го фрлиш, треба и ти да се џитнеш накај него.......;)
Не, не и не...ова е секојдневна пракса а валентајн е еднаш во годината....мора нешто за спомен(think)