Идеја за подарок

Smiley_1996

Истакнат Член
14 февруари 2012
345
802
393
Кумановоoo !
Овој проблем го имам секоја година ...
Немам идеја што да му купам на Татко ми (44 години) за роденден !... Уште 9 дена му е роденден. . . ! :frantic
Може да ми помогнете ?? :pomos
Многу ми значат вашите коментари! :trepka



Ви благодарам однапрет . . . ! :wavespin
 

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,054
1,183
Ако пие кафе/чај купи му голема шолја за кафе и напиши нешто на неа.
Читав на нет во рамстор мислам правеле карикатури, однеси слика од вас заедно и анак направат карикатура.
Купи очична беча мајца и однеси во печатница да испринтат нешто на мајцата. Пр: Најдобар татко.

Или пак направи нешто сама.
 

mAcIkA

Истакнат Член
14 февруари 2012
382
516
393
Машинка за бричење? :D

да можиш да му купиш или машинка како што кажа Proton а можиш и од оние Gillete fusion ,ги има во некои од поголемиве продавници имаш 4 или 5 патрони за менување и плус еден целосен ...Мислам дека се исплака многу повеке одколку само 1 да му земаш,затоа што 2-3 патрони за менување се околу 400 денари а вака ти е целото за околу 500...:);)
Gillette_Fusion.jpg
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Smiley_1996

LadyInPink

Истакнат Член
14 февруари 2012
1,236
1,749
113
Малку таму, малку овде...
Јас на мојов последно му купив парфем од Орифлејм, претходната година пена за бричење уствари онакво комплетче со повеќе во него работи за бричење... Годинава планирам нешто или кошула или пижами.
Секогаш му купувам нешто што му треба.
Е сега можеш да му купиш сат некој ако имаш добри финансии, можеш новчаник, можеш некое убаво пенкало ако работата му е поврзана со многу пишување, можеш се да му подариш.
И кога бев на море му донесов чаша со натпис Најдобар татко на светот. Ако најдеш можеш и такво нешто да му купиш. Чаша сигурно ќе користи, веројатно пие кафе/чај/млеко/јогурт....:)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Smiley_1996