Идеја за веб сајт

Шмекси

Истакнат Член
15 февруари 2012
1,133
1,065
113
Скопје
www.statik-group.com
Одамна сакам да реализирам еден проект веб сајт кој би бил интересен и нешто малку поневообичаено од тоа што постои.
Заради недостиг на време и знаење околу таа област ги повикувам сите тие што имаат поим од Wordpress/Joomla / Photoshop/etc кои имаат волја и желба да бидат дел од тој проект да се пријават во оваа тема.
Откако ќе заврши пријавувањето (некои си 5-10 дена) ќе ви бидат објаснети детално сите работи кои се поврзани со проектот.
Од мене добивате хост кој ќе го одберете вие дали ќе биде VPS или што ти ја знам.
.мк домен регистриран.
Проектов не е предвиден за профитирање, повеќе е волонтерски но доколку некој искаже желба дека сака да го работи тоа за пари тогаш во ред, со тоа што очекувам крајна професионалност како и редовно одржување на страната.
Доколку со тек на време страната профитира од реклами потпишуваме договор за подеднакво делење на профитот.

Сите заинтересирани нека пишуваат во темава.


Благодарам.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Selma

The_Mayor

Фраер од пелени
18 март 2012
2,840
6,532
1,153
Градибачалник на Прибој
За без пари веб страна да добиеш нема теорија....друга работа, невозможно е да се прави страна а да не се очекува профит, значи идеата не ти е на место. Односно мислам дека врска немаш од It бизнисот.
Јас можам да ти најдам професионалци во оваа свера, али не и валонтери. Подобро советувај се со некој It менаџер ќе ти образложи подетално на кој начин се прават парите...дали банери, кликови, реклами и сл.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: She and Foxboro

Hkakashi

Староседелец
13 јуни 2012
1,543
1,697
1,133
26
Куманово
Што те интересира фотошоп кажи можу да ти помогну, ако знам тој да направу, можу да ти помогну онакој другарски.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: melpomena

Шмекси

Истакнат Член
15 февруари 2012
1,133
1,065
113
Скопје
www.statik-group.com
За без пари веб страна да добиеш нема теорија....друга работа, невозможно е да се прави страна а да не се очекува профит, значи идеата не ти е на место. Односно мислам дека врска немаш од It бизнисот.
Јас можам да ти најдам професионалци во оваа свера, али не и валонтери. Подобро советувај се со некој It менаџер ќе ти образложи подетално на кој начин се прават парите...дали банери, кликови, реклами и сл.

Ако си веб девелопер без големо искуство и те како ќе влијае изработката на веб страна во твоето резиме за барање понатамошна работа.
Јас веќе имам собрано двајца батки шо сакаат да ми помогнат.
А реков, ако бараш пари кажи колку и решен проблем.
Да точно е, немам врска од ИТ бизнисот, сосема друга сфера ми е бизнисот така да ова ми е само идеја.Навистина не се разбирам.
 

TheVanev

Нов член
10 јули 2013
1
0
1
29
јас сум заинтересиран контактирај ме, [email protected] , па да се договориме доколку уште ти важе предлогот... :)