1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Игор Џамабазов

Дискусија во форумот 'ТВ' започната од Hexasto, 20 февруари 2012.

 1. Anakin

  Anakin Истакнат Член

  Зачленет на:
  23 август 2012
  Мислења:
  869
  Допаѓања:
  977


  сериозно??? Малку чудно ми е ....јас мислев на Гол Човек инаку
   
 2. Аркантос

  Аркантос Romanticist

  Зачленет на:
  23 август 2012
  Мислења:
  2,296
  Допаѓања:
  3,790
  Пол:
  Машки
  За Гол човек и Прирачник за анти анти алкохоличари рака на срце немам многу негативни коментари, жанрот многу многу не ми се допаѓа ама добро склопени реченици и сѐ си е на место.
  Ама... оваа новата... јас не знам зошто воопшто ја има издадено.
   
 3. existence

  existence Boolean Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,353
  Допаѓања:
  9,058
  Да го читам Игорче и неговите приказни за таксистот од Зрзе или за влакната на носот на чичко Трпе од Кушкундалево? Не, благодарам. Единствено ми беше малку интересен кога правеше нешто што наликува на стенд-ап комедии. Имам тапа мислење за него. Па и музиката му е штадатипричамбебратеблузерневиџен, успеа да и` стави текст на Хотел Калифорнија. Мислам WOW човече, каков мастерпис.


  Едит: Заборавив бе. Приказните на Игорче кога се криеше со Тијана и со Тонка по малите гратчиња за да уживаат во дрогите и алкохолите (можда и друго нешто, не знам). Плус гратис процесот на стрижење и бричење. Маестрално.
   
 4. Saladin

  Saladin Unbaised Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,979
  Допаѓања:
  9,606
  Пол:
  Машки
  Комерцијалата почна уште од голиот човек кога ја напиша. Таков бум доживеа. За втората со алкохолот највеќе се продаде бидејќи направи камбек преку себепромоција на Идол со мама Опи. Книгата му е најдобра од сите три. Мјаукедонија не ми се допадна бидејќи по толкавата слава собрана од камбекот, не ја научи грешката колку лесно може да се падне од врвот.

  existence иако во многу погледи се сложувам со твоето мислење, не би идел толку строго кон оноа што тој го промовира. Бидејќи според мене, се` додека не ме тангира лично мене, додека не ми прави лично препреки, не го осудувам. Право на избор на крај на краева.
   
  На Arkantos му/ѝ се допаѓа ова.
 5. existence

  existence Boolean Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,353
  Допаѓања:
  9,058
  Saladin

  Не го осудувам јас воопшто. Негов живот негов избор. Само велам дека не би читал такво нешто нити пак би го слушал (ако може да се нарече блуз). Гол човек почнав да ја читам и после 30 страници ја избришав од компјутер. Не би давал ни пари за такво нешто.
   
 6. Мудата Партнерови

  Мудата Партнерови Нов член

  Зачленет на:
  23 јануари 2014
  Мислења:
  10
  Допаѓања:
  4
  Пол:
  Машки
  Игор Џамбазов е богохулник. Нека не ве лаже неговото творештво и неговите изјави дека помагал по манастири. Тој можеби го прави тоа, но неговиот живот е едно огромно негирање на Господа и животот.
   
 7. Podem

  Podem Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  360
  Допаѓања:
  352
  Пол:
  Машки
 8. Marcello

  Marcello Староседелец

  Зачленет на:
  17 декември 2014
  Мислења:
  83
  Допаѓања:
  37
  Пол:
  Машки
  Порано ми беше интересен Игор ама во последно време почна да ме нервира доста затоа што се лигави, ми ги отече со тоа книгине, дека живее во Слепче а и фори излитени има кога гостува по емисии.

  Како музичар е доста добар.
   
 9. Saladin

  Saladin Unbaised Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,979
  Допаѓања:
  9,606
  Пол:
  Машки
  Жити мене нека не вади книги веќе. Ја оплеска со мачката, уште една извади, па сеа се шушка дека пак ќе пишува уште една. Доста му беа двете.
   
  На Altaïr му/ѝ се допаѓа ова.
 10. existence

  existence Boolean Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,353
  Допаѓања:
  9,058
  Нели има три издадени?
   

Сподели: