1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Игор Џамабазов

Дискусија во форумот 'ТВ' започната од Hexasto, 20 февруари 2012.

 1. Caci

  Caci Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  872
  Допаѓања:
  1,101
  мислам дека не постојат такви што го мразат :) ако не го сакат, барем го ценат како човек и тоа што е
   
  На Marick14 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Saladin

  Saladin Unbaised
  Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,993
  Допаѓања:
  9,624
  Веруј има луѓе кои го мразат. И тоа највеќе заради љубомора. Прочитај му ја Гол човек ќе се изненадиш.
   
  На Foxboro и Marick14 им се допаѓа ова.
 3. Foxboro

  Foxboro Староседелец

  Зачленет на:
  16 јуни 2012
  Мислења:
  716
  Допаѓања:
  1,478
  ..................за стара нова година треба да му излезе нова книга.........ќе се вика ,,Дневникот на една провинцијалка,, напишана од Игор заедно со неговата мачка Ејми.....
   
  На parvati, WomanInRed и Saladin им се допаѓа ова.
 4. The_Mayor

  The_Mayor Фраер од пелени

  Зачленет на:
  18 март 2012
  Мислења:
  2,836
  Допаѓања:
  6,518
  Дечково има стил, има добра карма и шири позитивна енергија. Во глумата е оргинален, пишувањето му лежи, врвен водител, изживеан човек со милион пороци од кои извлекол поука (ускусен човек), единствено нешто во што не е најдобар е пеењето и стенд ап комедијата...али сепак е шоу мен знае како да го изведи, знае да ја покрене атмосферата, едноставно има харизма, го бидува.... го обожавам. Споменав пеење и нагласив дека не е добар вокал, но имам една негова омилена песна што често ја слушам.;)
   
 5. WomanInRed

  WomanInRed Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,324
  Допаѓања:
  3,214
 6. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,262
  Допаѓања:
  9,104
  беше едно време коцкарче...во беровци комар....
   
 7. Sebastian

  Sebastian Активен Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  174
  Допаѓања:
  110
  Како него човек на 100 и повеќе години се раѓа.Одличен ентетејмер,водител,глумец,ПИСАТЕЛ,интелектуалец,пејач.
  Посебно овде би искоментирал за Антиантиалкохоличари.Значи како ги опишува тие случки како го опишува односот со луѓето просто неверојатно.
   
 8. Хоуп*

  Хоуп* Proton
  Член на администрација

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  2,414
  Допаѓања:
  4,229
  Човеков е мултиталент и ептен ми е позитивен и пријатен и за уши и за очи.
  Среќа што го бива за се, па може и да го гледаме и да го читаме и да го слушаме.

  Со нет и со филмови, ретко да земам да прочитам некоја книга и ако земам ја одолговлекувам со месеци, па некогаш и ја оставам недочитана, ама неговите Гол човек и Прирачник за анти антиалкохоличари ги прочитав во еден здив, по еден ден за секоја. Се осеќав како да сум таму и да доживувам се заедно со него, некаде до него во близина, а ретко кој писател ми ги доловил моментите така успешно. А човеков не е ни писател...

  Штета само што ни е единствен.
   
  На parvati, Podem и warr им се допаѓа ова.
 9. Anakin

  Anakin Истакнат Член

  Зачленет на:
  23 август 2012
  Мислења:
  869
  Допаѓања:
  977
  ми се допаѓа , природен е , би сакала да ја купам неговата книга
   
 10. Аркантос

  Аркантос Romanticist

  Зачленет на:
  23 август 2012
  Мислења:
  2,338
  Допаѓања:
  3,837
  Приказни за/од мјаукедонија сакаш да ја купиш?
  Дај ми адреса јас ќе ти ја пратам со посвета е, жалам за секој денар што го платив за таа книга.
  Не е оној истиот Игор што го читав во минатите негови книги...
  Комерцијала, комерцијала и комерцијала... само тоа ќе речам за приказните на мачката.
   
  На Saladin му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: