Игор Џамабазов

Caci

Истакнат Член
15 февруари 2012
876
1,104
393
31
Струмица
Јас мислам дека премал е бројов во државава што го мразат човеков. Капа му симнувам.

мислам дека не постојат такви што го мразат :) ако не го сакат, барем го ценат како човек и тоа што е
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Marick14

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Веруј има луѓе кои го мразат. И тоа највеќе заради љубомора. Прочитај му ја Гол човек ќе се изненадиш.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Foxboro and Marick14

Foxboro

Староседелец
16 јуни 2012
716
1,479
693
Pripyat, Ukraine
..................за стара нова година треба да му излезе нова книга.........ќе се вика ,,Дневникот на една провинцијалка,, напишана од Игор заедно со неговата мачка Ејми.....
 

The_Mayor

Фраер од пелени
18 март 2012
2,840
6,532
1,153
Градибачалник на Прибој
Дечково има стил, има добра карма и шири позитивна енергија. Во глумата е оргинален, пишувањето му лежи, врвен водител, изживеан човек со милион пороци од кои извлекол поука (ускусен човек), единствено нешто во што не е најдобар е пеењето и стенд ап комедијата...али сепак е шоу мен знае како да го изведи, знае да ја покрене атмосферата, едноставно има харизма, го бидува.... го обожавам. Споменав пеење и нагласив дека не е добар вокал, но имам една негова омилена песна што често ја слушам.;)
 

Sebastian

Активен Член
17 февруари 2012
174
110
43
Како него човек на 100 и повеќе години се раѓа.Одличен ентетејмер,водител,глумец,ПИСАТЕЛ,интелектуалец,пејач.
Посебно овде би искоментирал за Антиантиалкохоличари.Значи како ги опишува тие случки како го опишува односот со луѓето просто неверојатно.
 

Хоуп*

Proton
4 април 2013
2,410
4,218
753
Човеков е мултиталент и ептен ми е позитивен и пријатен и за уши и за очи.
Среќа што го бива за се, па може и да го гледаме и да го читаме и да го слушаме.

Со нет и со филмови, ретко да земам да прочитам некоја книга и ако земам ја одолговлекувам со месеци, па некогаш и ја оставам недочитана, ама неговите Гол човек и Прирачник за анти антиалкохоличари ги прочитав во еден здив, по еден ден за секоја. Се осеќав како да сум таму и да доживувам се заедно со него, некаде до него во близина, а ретко кој писател ми ги доловил моментите така успешно. А човеков не е ни писател...

Штета само што ни е единствен.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: parvati, Podem and warr

Anakin

Истакнат Член
23 август 2012
869
977
203
ми се допаѓа , природен е , би сакала да ја купам неговата книга
 

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,849
1,153
ми се допаѓа , природен е , би сакала да ја купам неговата книга
Приказни за/од мјаукедонија сакаш да ја купиш?
Дај ми адреса јас ќе ти ја пратам со посвета е, жалам за секој денар што го платив за таа книга.
Не е оној истиот Игор што го читав во минатите негови книги...
Комерцијала, комерцијала и комерцијала... само тоа ќе речам за приказните на мачката.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Saladin