Игор Џамабазов

Podem

Староседелец
15 февруари 2012
363
356
1,063
300.000.000 BC
Време е за мојата позитивна критика, човекот е легендарен да сум на власт би му дал награда за животно дело-шармирање на публиката 15 години по телевизија.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: bubili and parvati

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,045
2,641
1,143
30
Битола
Време е за мојата позитивна критика, човекот е легендарен да сум на власт би му дал награда за животно дело-шармирање на публиката 15 години по телевизија.
јас мислам дека немаше погоре ниту една лоша критика... кој би можел да критикува таков човек? ако некој го критикува игор тогаш нешто му фали на критичарот... во мозокот..
 

bubili

Активен Член
29 февруари 2012
92
137
43
најубавиот град
Човакот си го бива ама бас за СЕ.....Секоја чест на ваков талент....Му посакувам уште долга низа години да не забавува вака успешно.....Јас лично го обожавам ИГОР....:wub
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ludaca

True_Blood

Upright
18 февруари 2012
1,133
2,389
1,133
Yellow submarine
Јас го доживувам како Феникс.
Воскреснува од сопствената пепел...

Не може секој да се справи на таков начин, со такви перипетија.
Да падне на дното и пак да се извие до врвот.

Вистината е дека за сите лоши работи кои му се случувале виновен е сам, но кој не прави грешки.
Можеби и во тоа е неговата големина, кој знае.
Ја имам читано Гол човек, ја прочитав во една вечер. Око не склопив до сабајлето....
Многу работи во таа книга те тераат да се замислиш и да се преиспиташ, уствари туѓите грешки и судбини се најголем мотиватор или демотиватор.
Како и да е, мислам дека повеќе од јасно е дека неговото место во Македонскиот шоубизнис, нема лесно а ни брзо да го завземе некој друг, сигурно.
Секоја чест!
 

LadyInPink

Истакнат Член
14 февруари 2012
1,236
1,749
113
Малку таму, малку овде...
Му се восхитувам!

Човек кој минувал низ еден куп потешкотии кои ги носи алкохолот со кој се запознал на 12 години. Првите капки алкохол заедно со првото драмско остварување... Која коинциденција!
Тонел во алкохолот, но не потонал! Не, се уште не е потонат!
Не само што е талентиран човек и сите други епитети кои му доделивте, туку и не ја загубил човечноста во себе низ тој животен трнлив пат низ кој поминал.
Редок примерок во човечкиот род!
Еден во милион!
 

Trajche

Староседелец
13 февруари 2012
1,542
2,557
1,133
Што и да се каже е малку за него, човекот ми е идол од детството, туку кажете каде се движи и како би можел да го најдам за да го запознам во живо :/