Игор Џамабазов

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,045
2,641
1,143
30
Битола
книгата шо ја напиша гол човек е книга за ннобелова награда.... прејака книга те тера да се замислиш, за живото за пиењето, за се окулу тебе... па тоа како опишува како бегал од пријател до кај пријател.. во градот на никотинот, во градот на дедому... како ги опишува ситуациите то е нешто невројатно... најјаками бееш шегата со тој келнерот..
- шо прајшти бе тука?
-ете бе брат се мачам...
- ај ко ке се омачиш едно маче да ми чуваш...
 

Би Џеј

Истакнат Член
20 февруари 2012
13
8
303
36
Скопје
И „Прирачник за анти-анти алкохоличари“ исто така, баш ја читав пред некој ден, ја прочитав во еден здив и тоа на компјутер
Еве и линк ако сака некој да ја симе да ја прочита http://zamunda.mk/vidi-[МАКЕДОНСКИ]-2814

Се надевам не кршам некој од правилата на форумот со линков.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Hexasto and Avona Vi

Avona Vi

Истакнат Член
15 февруари 2012
493
630
93
да да доста добра книга
нешто јако што забележав додека ја читав беше тоа што почнуваше пр.459, 458 страна.. итн. а не како сите др 1,2,3...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Hexasto and Би Џеј

The Countess

Полноправен Член
15 февруари 2012
43
53
18
Elean Donan Castle
доста талентиран.. штета што подлегнал на алкохолот некое време.. но сепак цар.. особа која знае да ги цени вистинските работи.. а не она површното.. личност која има доста проживеано, а сепак се држи како господин..
Да не бил жртва на алкохолот, и да не пребродел се што животот му донел немаше денеска да биде токму онаков каков што ти а и сите останати овде го опишаа. Ако не го осетиш лошото на своја кожа нема можеш да го разликуваш од доброто. Ако не паднеш на дното да видиш како е нема да ја цениш позицијата на врвот. Најдобрите лекции се учат од сопственото искуство и сопствените грешки и тој тоа го докажа и даде пример како храбро, решително и машки да се продолжи понатака и да се остане човек.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Hexasto, She and .M_

Avona Vi

Истакнат Член
15 февруари 2012
493
630
93
не го опишав јас така.. во книгата тој сам се опишува како алхохоличар..
точно дека ако не го почувствуваш лошото, доброто нема да го цениш.. тој го достигна дното но позитивната работа кога го достигнеш дното е тоа што неможеш да одиш надолу.. туку само кон врвот.. тој добро се носи со неговите постапки, покажа дека е цврст и дека не може, а и не сака да остане на дното
 

The Countess

Полноправен Член
15 февруари 2012
43
53
18
Elean Donan Castle
Не зборев за алкохоличар.. туку за сите други епитети што му ги припишавте.
Алкохоличарот можеби го создаде оној Игор што денеска го знаеме. А тоа е човек за пример.

ПС. Можеш да одиш подоле од дното, ако си паднеш на него сосе лопата, па ќе си копаш подлабоко. :p
 

Jericho

Староседелец
19 февруари 2012
355
465
1,063
Редок човек од нашиот јавен живот за кој секогаш имам убаво мислење и нема да кажам ништо лошо...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Хоуп* and Hexasto

Podem

Староседелец
15 февруари 2012
363
356
1,063
300.000.000 BC
и јас исто, ја имам читано неговата книга прирачник за анти антиалкохоличари и човекот стварно има се видено и многу е талентиран...штета шо нема баш шанса тоа да се види :)

Феноменот “останав без пари и ќе напишам книга“ е секогаш актуелен можеби кај нас нешто послабо, али ете игор меѓу првите го извади неговото дело.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: parvati