1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Игор Џамабазов

Дискусија во форумот 'ТВ' започната од Hexasto, 20 февруари 2012.

 1. Hexasto

  Hexasto Истакнат Член

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  1,082
  Допаѓања:
  1,630
  Какво мислење имате за Игор?..Според мене е еден од најталентираните Македонци некогаш родени.. му се восхитувам ради проживеаните авантури :)

  Што и да се пише, или да се каже за овој човек е малку. Игор Џамбазов е македонски актер, шоумен, ТВ водител, музичар, писател, режисер на музички спотови, текстописец, а има и обид да влезе во политиката. Роден е на 15 јули1963 во Скопје. На само 12 години започнува со актерството со улогата во филмот кој се базира на истоимената книга "Волшебното самарче" од Ванчо Николевски, а истата година ја оформува и својата прва група ПОП. Досега има снимено многу песни, а го има водено и популарниот квиз „Џандар Збира“. Моментално можеме да го гледаме како водител на квизот „Тркало на Среќата“ на Канал 5.
  Благодарение на своите извонредни уметнички и сценски перформанси Игор Џамбазов е три пати е прогласуван за Најпопуларно ТВ лице на годината, 2 пати за Артист на годината и 6 пати за Водител на годината и не случајно го доби епитетот - „македонскиот шоумен“.
   
  На __Fenix__, Anakin, parvati и уште 6 други им се допаѓа ова.
 2. ema09

  ema09 Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 февруари 2012
  Мислења:
  225
  Допаѓања:
  410
  Цар е чоекот .... !!! :)
   
  На smeker, marjan и parvati им се допаѓа ова.
 3. Македонец

  Македонец Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  313
  Допаѓања:
  439
  Штета што не остава потомство.
   
  На Хоуп*, Trajche, Selma и уште 2 други им се допаѓа ова.
 4. Emily023

  Emily023 Активен Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  245
  Допаѓања:
  113
  и јас исто, ја имам читано неговата книга прирачник за анти антиалкохоличари и човекот стварно има се видено и многу е талентиран...штета шо нема баш шанса тоа да се види :)
   
  На Hexasto му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Hexasto

  Hexasto Истакнат Член

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  1,082
  Допаѓања:
  1,630
  прочитај му ја гол човек уште подобра е :)
   
  На __Fenix__, She и Emily023 им се допаѓа ова.
 6. Caci

  Caci Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  872
  Допаѓања:
  1,101
  Феноменален е, нема што незнае, и во која област не се разбира... браво за него :wavespin
   
  На Emily023, Marrie и Hexasto им се допаѓа ова.
 7. Grim Reaper

  Grim Reaper Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  326
  Допаѓања:
  338
  Игор е цар! Најдобриот шоумен во Македонија, а може и пошироко. Што се има преживеано и поминато секоја чест. Најдобро нешто од него е кога на гостувањето во Бугарија кај Слави Трифунов го реметеше во неговата емисија :D
   
  На Selma, Emily023, Marrie и уште 2 други им се допаѓа ова.
 8. Avona Vi

  Avona Vi Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  493
  Допаѓања:
  630
  доста талентиран.. штета што подлегнал на алкохолот некое време.. но сепак цар.. особа која знае да ги цени вистинските работи.. а не она површното.. личност која има доста проживеано, а сепак се држи како господин..
   
  На Hexasto и Emily023 им се допаѓа ова.
 9. Marrie

  Marrie Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  507
  Допаѓања:
  802
  Поголем шоумен ни имало, ни ќе има во нашава ни мила и мала Македонија.
  Какво што знае тој да направи шоу, никој. Се разбира во многу работи, пее, водител, глумец, пишува книги. Со еден збор, Игор е боем.
   
  На Hexasto, Emily023 и Caci им се допаѓа ова.
 10. Би Џеј

  Би Џеј Истакнат Член

  Зачленет на:
  20 февруари 2012
  Мислења:
  13
  Допаѓања:
  8
  Игор Џамбазов is the man, у секоја смисла на зборот. Ја чекаме новата негова книга која нема да биде автобиографска
   
  На Hexasto и Emily023 им се допаѓа ова.

Сподели: