Зошто немаш дечко/девојка?

khz777

Староседелец
20 септември 2014
105
69
1,028
30
Argentina, Buenos Aires
Ами зошо тогаш не искористиш еден од 3те џокери?
Препорачувам - повикај пријател(ка) :zelen
Иначе прашањево како што подостарувам, така се` почесто ми го поставуваат. А самите тие кутри не можат 2 реда муабет да направат со женско. Добро де, повеќето од нив :D
Сакаш да кажеш дека и ја незнам да направам 2 реда мyабет со женско ?
 

Beauty&Beast

Староседелец
11 септември 2015
739
808
1,103
Накусо ...

60fdb0b4686f7faf3546ae5b9868bf3c.jpg
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Achernar

Armagoddamn

Староседелец
28 октомври 2015
162
33
1,028
Сум немала, немам и ќе немам, можеби никој не ме сака, или јас премногу избирам
 

malecka

Староседелец
3 април 2013
66
40
1,028
Немам дечко бидејќи немам доверба во маж - просто и едноставно
Може колку сакаш да се зафркаваме, да се смееме, да пополниме слободно време, но за да се ставам во сериозна врска ќе треба он бааги да има трпение околу мене. Искрено не се сметам за романтична личност, ме нервира ако некој ми поклони букет цвеке или некаков поклон, значи тоа не пали кај мене.

А да бидам попрецизна не сакам некој да ме гуши нон стоп, ми треба слобода - никогаш не сум fake , одма кажувам во лице , а некој да ме гњави и замара на телефон - дефинитивно НЕ .
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: escape and Prashina

Prashina

Староседелец
28 јуни 2013
1,366
3,059
1,133
Немам дечко бидејќи немам доверба во маж - просто и едноставно
Може колку сакаш да се зафркаваме, да се смееме, да пополниме слободно време, но за да се ставам во сериозна врска ќе треба он бааги да има трпение околу мене. Искрено не се сметам за романтична личност, ме нервира ако некој ми поклони букет цвеке или некаков поклон, значи тоа не пали кај мене.

А да бидам попрецизна не сакам некој да ме гуши нон стоп, ми треба слобода - никогаш не сум fake , одма кажувам во лице , а некој да ме гњави и замара на телефон - дефинитивно НЕ .
Dobro e sto si iskrena so sebe i so drugite.No morash ti da si go odrabotis problemot so doverba kon sprotivniot pol i da sfatis deka ne se site isti tuku si naletuvala na pogreshni. Otvori go srceto bez strav i nekoj ke se vseli tamu.
 

BaceE

Нов член
26 октомври 2017
17
8
3
Немам дечко затоа што ме стра да бидам со некој т.е. да се обврзам да бидам во врска а и не можеш со некој да бидеш ако не си вљубена или не негуваш некои чувства спрема тој дечко. Искрено се плашам да бидам со некој затоа што повеќе си ја сакам слободата.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Struggler

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
leka poleka stanav zombie, bez soul i srce. Zalno, no vistinito, me razbudi od toj "film" sho go imav, iverojatno ce se ozenam od Pustec i ce si lecam kompleksi.