1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Зошто жените изневеруваат?

Дискусија во форумот 'Љубов и секс' започната од Legioner, 25 јули 2012.

1. Selene

Selene Модератор

Зачленет на:
    6 јуни 2012
    Мислења:
    719
    Допаѓања:
    1,866
    Најдовме НЗС конечно :)
    Темава ја оставам понатаму да се дискутира, јас го кажав веќе моето.

На Prashina му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Solstice

Solstice Nujabes

Зачленет на:
    28 август 2012
    Мислења:
    1,413
    Допаѓања:
    1,536
    Ама никоташ не е доволно. И без тој муабет ако нема дела, нема љубов. Јас бар сум бил во врска во која ми било замерено дека не кажувам "те сакам" доволно често, и покрај се што правам за да го покажам тоа. Човек што сака да извара ќе си ја најде и најмалата причина за да го направи тоа. И да, ќе го осудувам тоа, секако дека ќе го осудувам, пошто сметам дека е коректно да се прекине врската кога веќе некој сака да се впушти во авантури или смета дека едноставно не функционира повеќе. И буквално за секоја причина за која човек би варал сметам дека можам да ти наведам решение за неа без да има толкаво непочитување за другата страна.

3. Dorina

Dorina Активен Член

Зачленет на:
    20 октомври 2017
    Мислења:
    93
    Допаѓања:
    71
    Se prasuvam zosto neversvtata se povrzuvaat so nepocituvanje,nesakanje,odmazda..

4. Solstice

Solstice Nujabes

Зачленет на:
    28 август 2012
    Мислења:
    1,413
    Допаѓања:
    1,536
    Затоа што изневерената страна и нема многу различни објаснувања. Малку е тиња човек да го проголта фактот дека варањето може да се деси ради моментална желба, или чисто онака. Полесно е да си ставиш во глава дека особата што те изварала е дибек, глупача или што и да е отколку да мислиш дека си ти инфериорното битие у целата таа калак*рница.

На Electra и Dorina им се допаѓа ова.
  5. смути

смути Нов член

Зачленет на:
    2 јануари 2018
    Мислења:
    12
    Допаѓања:
    5
    Секој си бара објаснување за своето неверство, секој си бара оправдување... Само секој си го носи својот крст... кога тогаш се се враќа и се се плаќа... а најлошо е што страдаат најмалите и најмилите.

6. пријателство

пријателство Активен Член

Зачленет на:
    7 август 2018
    Мислења:
    145
    Допаѓања:
    29
    жена изневерува со срце маж со "машкоста"

На orhidea и Prashina им се допаѓа ова.
  7. pozdrav eden topol

pozdrav eden topol Истакнат Член

Зачленет на:
    10 ноември 2017
    Мислења:
    606
    Допаѓања:
    345
    Кад би се зезали...хахаха...

8. пријателство

пријателство Активен Член

Зачленет на:
    7 август 2018
    Мислења:
    145
    Допаѓања:
    29
    јас кажувам зашто вараат нормални особи, нимфоманки и такви други дијагнози зашто вараат ќе мора психијатар да одговори

Сподели: