1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Зошто денешните бракови се осудени на пропаст ?

Дискусија во форумот 'Свадба' започната од Ѕвездичка, 28 јуни 2017.

 1. bliznaci

  bliznaci Истакнат Член

  Зачленет на:
  29 јануари 2015
  Мислења:
  169
  Допаѓања:
  38
  Пол:
  Женски
  Некои од расправиите ми изгледаат смешни.Не сакаат да се потрудат да останат заедно и лесно потпаѓаат под влијание на родителите.Само ме чуди како може девојките да се посилни во смисла сакаат самостоен живот,можат да прифатат промени,а машките не сакаат.Ретко кој од машките да сака настрана да живее и да живее самостојно.Исто и во бракот.На крај се завршува со одговорот Погрешен избор.
   
 2. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Најактивен член

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,749
  Допаѓања:
  2,559
  Пол:
  Машки
  Не сме сите охриѓани. Позз. :zelen
   
 3. Ita

  Ita Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  1,991
  Допаѓања:
  2,021
  Пол:
  Женски
  хахаха е кога ќе си навртиш нешто тоа е :D
   
  На Altaïr му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Baknuvalka

  Baknuvalka Староседелец

  Зачленет на:
  28 јуни 2013
  Мислења:
  1,160
  Допаѓања:
  2,751
  Brakot i lugjeto vo brakot se podlozni na evolucija.Taka ako dvajcata ne se trudat ili samo edniot se trudi togash kako i sekoja relacija od bilo koj vid pagja vo kriza i izumiranje. Lugjeto se nesvesni za toa dolgo vreme i koga ke se razbudat od nekoja letargicna sostojba, veke proshol vozot. Koga eden proshol se cheka drug voz.
   
  На Iris* и Ѕвездичка им се допаѓа ова.
 5. incule

  incule Истакнат Член

  Зачленет на:
  5 јануари 2015
  Мислења:
  476
  Допаѓања:
  60
  Пол:
  Женски
  Недоверба,непочит,кажување невистини ете затоа
   
  На Mnogo Bitno му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Истакнат Член

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,639
  Допаѓања:
  701
  Пол:
  Машки
  Ете конечно повеќе од 3ипол збоора,а и мислава ти држи има логика..
  А да бидеме отворени и не досадни во пишувањето јас мислам дека проблемот е во тоа што на велико си сакаат да се плескаат и во голем процен парите се главна причина и сето тоа е = на ИНТЕРЕС, нели не кај сите само кај 80-90%.
   
  На bliznaci му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Altaïr

  Altaïr Shinigami

  Најактивен член

  Зачленет на:
  23 јули 2012
  Мислења:
  5,749
  Допаѓања:
  2,559
  Пол:
  Машки
  Лажеш не е затоа.
   

Сподели: