Земјотреси во Македонија

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
969
1,133
Страв ме фаќа што би била наредна вест од Ресен, серијаш, епидемија нешто ова она... :^)
Испопаднаа регали, витрини, оџаци чак и тераси...језиво...пак тресе на секои пола саат...

А тие двајца што се во Ресен го осетиле или слабо ? Ете во БТ скоро сите се жалат, само јас ништо не осетив, а седев во кафич кога бил. Јас сум за да не се крева паника, ама тоа е на прво место после земјотрес. :zelen(star)
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
А тие двајца што се во Ресен го осетиле или слабо ? Ете во БТ скоро сите се жалат, само јас ништо не осетив, а седев во кафич кога бил. Јас сум за да не се крева паника, ама тоа е на прво место после земјотрес. :zelen(star)

Не сум во Ресен, само го споменувам како симбол на овдешната монотонија, безначајност и досада :kafe
Исто се фаќа и да се паничи и да се биде смирен, језиво е што е надвор од било каква контрола :(
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
1641768624639.png
Баш симпатично за пред спиење.
Памтам и тој во Албанија што беше, ноември 2019, беше негде вака навечер и ме изџипи од сон, едвај се смирив тогаш. Сега океј, шознам.
Страшното е што од Битола веќе прикачуваат слики од испукани тавани. :(

Едит: Еве уште една штотуку објавија. Секако, непотврдено е дека е баш од денес пошто свашта прикачуваат на интернет за внимание некогаш, ама ете... Страшно е ако е вака.
1641769464938.png
 
Последна промена: