1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

За што сте дојдени на форумов?

Дискусија во форумот 'За форумот' започната од Hip.Hop_MKD, 30 јули 2012.

 1. FallenAngel

  FallenAngel Староседелец

  Зачленет на:
  5 декември 2012
  Мислења:
  601
  Допаѓања:
  398
  Пол:
  Женски
  Еве ме и мене после подолго време, овде сум бидејки ми недостасувавте, но вероватно неможете да се сетите на мене
   
  На Ѕвездичка му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Kisserboy

  Kisserboy Староседелец

  Зачленет на:
  6 март 2012
  Мислења:
  2,437
  Допаѓања:
  3,791
  Пол:
  Машки
  Кој не би се сетил на Паднатиот Ангел :D Добредојде пак!
   
 3. bliznaci

  bliznaci Староседелец

  Зачленет на:
  29 јануари 2015
  Мислења:
  242
  Допаѓања:
  63
  Пол:
  Женски
  За забава и запознавање некого,а со тоа и стекнување пријателства и надвор од форумов.
   
  На lukas_88 и Makedonec им се допаѓа ова.
 4. FemmeFatale

  FemmeFatale Полноправен Член

  Зачленет на:
  5 октомври 2017
  Мислења:
  31
  Допаѓања:
  46
  Пол:
  Женски
  За забава и добра дискусија. :wavespin
   
  На lukas_88 и Ѕвездичка им се допаѓа ова.
 5. Dr.Octopus

  Dr.Octopus Нов член

  Зачленет на:
  23 септември 2017
  Мислења:
  3
  Допаѓања:
  3
  Пол:
  Машки
  За да се дружам и другарувам :D Да запознавам нови луѓе, и секако, забава и хумор за насабајле уз кафе, пред да влезам во машинеријата.
   
  На КоњчетоЅвончо му/ѝ се допаѓа ова.
 6. lukas_88

  lukas_88 Нов член

  Зачленет на:
  24 октомври 2017
  Мислења:
  2
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Машки
  За дружење и разменување мислења,живеам во странство подолго време,ме исполнува комуникацијата со луѓе од мојот крај,мојата татковина :) инаку и нов сум на форумот. Поздрав.
   
  На Ѕид на плачот и bliznaci им се допаѓа ова.
 7. Ѕид на плачот

  Ѕид на плачот Истакнат Член

  Зачленет на:
  20 септември 2016
  Мислења:
  209
  Допаѓања:
  101
  Пол:
  Женски
  Јас на форумов сум исклучиво за да си најдам некој еднаков на моите фетиши. Лол, да се дружам и да си разменуваме мислења кој повише е забеган,кога се работи на тема фетиш. :patos:facepalm2 И плус, за да се исповедувам.(worried) кога ми е тешко.
   
  На lukas_88 му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: