Законот на привлекување

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
969
1,133
Само инчуле ќе преживее трета светска војна зошто има оклоп и мозок колку на лебарка. Плус не учи факултет, таа ги учела таму како треба и експерт е за закони :zelen(star).
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Radoznala1

Dorina

Активен Член
20 октомври 2017
93
71
28
50
Za da veruvate na moeto iskustvo prvo treba sami da probate i da istraete dodeka ne go dobiete toa,duri togas ke izgledam kako iskusna . Nakratko sekoj den se doziuvav kako prazen prostor (nefizicka energija) od koja sme site sozdadeni i vo tekot na cel den gi drzev vo glava slikite sto sakav da se ispolnat prvo edna zelba za da mi bide pouverlivo dali deluva .Odkako vidov deka deluva pocnav so 2 zelbi e sega posoti tajming koga toa treba da se ostvari ,znaci treba prvo da pominete nekoi kontrasti za da se ispolni zelbata toa e vas pat koj mora da se pomine . Samo so istrajnost i nepokolebliva zelba ke se realizira vasata zelba i ako mislite i emociite vi se dovolno jaki toa znaci sekoj den da zamisluvate kako nesto imate se dodeka ne se ispolni ..ete toa e silna zelba propratena so vera .Potoa odkako ke zamislite i doziveete kako nestoto go imate otpustete ,osekajte se kako veke go imate nestoto i zaboravete na zelbata .Vo tekot na cel den treba da bidete na visoka vibracija i nekolku pati da ja vizualizirate zelbata potoa pak otpustete i prodolzete so denot. Probajte no bidete istrajni , ke vi stavam po nekoj link da poglednete ...se nadevam ke pomognam na nekoj i izvinete sto pisuvam na latinica

Vizualizacija bez akcija? Mozes da ni napises nekoj tvoj licen primer za da bide pojasno?
 

Radoznala1

Полноправен Член
12 ноември 2017
64
28
18
26
Само инчуле ќе преживее трета светска војна зошто има оклоп и мозок колку на лебарка. Плус не учи факултет, таа ги учела таму како треба и експерт е за закони :zelen(star).
Ахахаххахахахахаха полесно им е таквите луѓе што веруваат во судбина и се со узди на коњ ... најсвет празник со закон за неа е Велигден
 

Radoznala1

Полноправен Член
12 ноември 2017
64
28
18
26
Vizualizacija bez akcija? Mozes da ni napises nekoj tvoj licen primer za da bide pojasno?
со помош на ова привлеков пари и совршен дечко
Додека не добиете нешто не се откажувајте никако,но слушајте ја душата односно емоциите кои постапки треба да ги превземете ,тоа се смета за акција
 

pozdrav eden topol

Истакнат Член
10 ноември 2017
606
347
63
со помош на ова привлеков пари и совршен дечко
Додека не добиете нешто не се откажувајте никако,но слушајте ја душата односно емоциите кои постапки треба да ги превземете ,тоа се смета за акција
Зезаш:nah
 

Radoznala1

Полноправен Член
12 ноември 2017
64
28
18
26
Никако .Но да ви дообјаснам како да постапувате зошто јас ова 2години го проучувам и дури оваа почнав да го разбирам доволно ...Прво морате да ја репрограмирате подсвеста од стари уверениа тоа се постигнува со медитации и читање книги за богатство ,здравје ,љубов . Потоа кога умот ќе го прифати тоа за вистина веќе ќе ви нуди такви случки како што држите во глава . И на крај од самото ваше будење наутро создавате нови навики на размислување и нови позитивни емоции како веќе тоа го имате и ќе дојде во најдобро време . Рамнотежа на овој процес на креирање е вера, желба и очекување ладнокрвно знаејќи дека 300 посто ќе се исполни