1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Законот на привлекување

Дискусија во форумот 'Здравје и состојба на духот' започната од Radoznala1, 19 ноември 2017.

1. Radoznala1

Radoznala1 Полноправен Член

Зачленет на:
    12 ноември 2017
    Мислења:
    54
    Допаѓања:
    21
    Сакам да прашам дали некој го користи и дали има добри искуства од него ?

2. pozdrav eden topol

pozdrav eden topol Полноправен Член

Најактивен член

Зачленет на:
    10 ноември 2017
    Мислења:
    96
    Допаѓања:
    62

На incule му/ѝ се допаѓа ова.
  3. incule

incule Истакнат Член

Зачленет на:
    5 јануари 2015
    Мислења:
    610
    Допаѓања:
    94
    Кој закон??

4. Browny

Browny Староседелец

Зачленет на:
    20 октомври 2014
    Мислења:
    23
    Допаѓања:
    8
  5. Makedonec

Makedonec Модератор Член на администрација

Зачленет на:
    15 јуни 2014
    Мислења:
    1,307
    Допаѓања:
    1,073
    @Radoznala1 кој е тој закон ако може да објасниш.
    Јас колку што памтам нешто психологија во гимназија ни збореше за тоа само што не памтам што е:D

6. Radoznala1

Зачленет на:
    12 ноември 2017
    Мислења:
    54
    Допаѓања:
    21
    Јас ви го препорачувам овој филм кој се ќе ви објасни детално. Многумина зборуваат за овој закон и го практикуваат и променил многу животи на добро во поглед на финансии , љубов ,здравје ... потоа очекувам ваше мислење

7. Radoznala1

Зачленет на:
    12 ноември 2017
    Мислења:
    54
    Допаѓања:
    21
    И се надевам ќе ви помогнам и вие да смените нешто во вашите животи ...мене премногу ми помогна

8. pozdrav eden topol

pozdrav eden topol Полноправен Член

Најактивен член

Зачленет на:
    10 ноември 2017
    Мислења:
    96
    Допаѓања:
    62
    Интересно би било кога малку подробно би ни ја опишала промената во твојот живот, што ти се сменило и како си го постигнала тоа!
    За мене лично, ова видео ми е чиста филозофија која нема врска со реалноста и има многу недостатоци и прашалници.
    Закон на привлекување или КАКО ЗРАЧИМЕ ТАКА ПРИВЛЕКУВАМЕ или КАКО МИСЛИШ ТАКА ЖИВЕЕШ..има уште нешто ама не ми теекнува во моментот и не е битно.
    Значи, ако некој се однесува негативно и лошо со мене, дали тоа е дека јас мислам негативно и сум лоша??
    Нема врска.
    Децата болни од аутизам, луѓето со разни болести, попречени во развој и со попреченост во животот, ШТО ПРИВЛЕКУВААТ; КАКВИ ВЛИЈАНИЈА ШИРАТ ОКОЛУ СЕБЕ....како можат они воопшто да размисслуваат и да делуваат сами на себе..или ова категорија на луѓе ја заборавија да ја споменат во видеото?

9. Radoznala1

Зачленет на:
    12 ноември 2017
    Мислења:
    54
    Допаѓања:
    21
    Нормално е да поставуваш вакви логични прашања за тебе зошто немаш длабоко навлезено во филозофијата и длабочината на животот ,поставуваш некои верувања со толку голема сигурност додека претходно не си се обидела да престанеш да бидеш реалист туку креатор на животот ! Ова е долго учење а кој бара прашања ќе добие .Многу може да те кошта во животот доколку не ја дознаеш единствената вистина за тоа која си и што си ,дека не си само крв и месо туку чиста енергија.Има книги ,читај,едуцирај се .јас само можам да ти препорачам неколку :Razgovori sa bogom, kjuc zakona privlacnosti , Zakon privlacenja od Ester i Dzeri Hiks . Колку и да ти објаснувам не сме на иста фреквенција нема да разбереш додека не почнеш да читаш. Моите промени се случија кога ја променив подсвеста и кога почнав да се гледам како бесконечна интелигенција ... кога ги променив емоциите мислите и верувањата за тоа која навистина сум. Пробај потоа коментирај и осудувај,доколку пробаш животот ќе ти се смени и веќе нема да имаш лице да пишеш ,исто доколку не пробаш немаш право да делиш мислење. Бакнежжжжи

На FemmeFatale му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Radoznala1

Зачленет на:
    12 ноември 2017
    Мислења:
    54
    Допаѓања:
    21
    Пропуштив да кажам за болните деца...и јас се прашував многу на почетокот за тоа но прочитав нешто во смисол секој од нас доаѓа на овој свет по избор и да изврши некаква мисија дури и тие деца. Сите ние имаме многу животи а во еден од нив се наоѓаме тука и извршуваме функција ,во следниот живот тие деца ќе бидат нешто друго ... јас така ова го сваќам ,можеби грешка сум но тоа е мое мислење . Барајте по книги се што ве интересира

Сподели: