1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Заборавени другари

Дискусија во форумот 'Социологија' започната од Selma, 4 март 2012.

1. Selma

Selma Ingenious

Зачленет на:
    15 февруари 2012
    Мислења:
    4,375
    Допаѓања:
    7,070
    Насловот не е многу добар за тоа што ќе го напишам.
    Сите верувам дека имаме некој другар од детството, но сме изгубиле контакт и не сме се виделе со години. Идејава ја добив од мајка ми, денес пронајде другарка со која си праќале писма пред 20 и неколку години. Мајка ми ја бараше долго време на нет и таа ја барала и еве денес конечно се најдоа.

Имате ли вие некој заборевен другар од детството?
    Ги имате ли пронајдено или го барате?

На Ludaca, Boyka, TheFrisb и уште 1 член му се допаѓа ова.
  2. Hexasto

Hexasto Истакнат Член

Зачленет на:
    16 февруари 2012
    Мислења:
    1,082
    Допаѓања:
    1,631
    Да имам заборавен другар од детството..тој замина да живее во друг град а на времето бевме најдобри другарчиња и се слушавме некое време ама сеа едно 5,6 години нит иам чуено нит слушнато нешто за него..со да кажам со срека нека му е..

3. emzzy

emzzy Староседелец

Зачленет на:
    25 февруари 2012
    Мислења:
    1,374
    Допаѓања:
    1,871
    Имам другарка од детството што сега на улица не ме познава. Се разминуваме, и викам здраво како помала и ми врти глава :) Хах..не знам стварно што е работата, ништо не сум и згрешила. Еднаш пишувавме на chat (facebook) и се` си беше супер, онака општи муабети шо има ново, како е што е..и сега на улица не само мене туку и на сестра ми и на братучед ми ни врти глава.. Проста :)
    А некои други и немам баш..мајките и татковците ни се друго тие веќе мажени и женети со деца па одамна немале време за да се видат со некои другарки или другари и конечно се нашле денес..
    Ние барем имаме време за сите ^^

На ZmajChe, Ludaca и Гонзо им се допаѓа ова.
  4. Dr.Gonzo

Dr.Gonzo Истакнат Член

Зачленет на:
    23 февруари 2012
    Мислења:
    651
    Допаѓања:
    1,915
    Хахаха проста :D тоа е. Јас имам еден заборавен другар се знаевме година дена па се пресели во друг град и го најдов на фејсбук и му пишувам еднаш на чат ми вика не ме познава. Го отерав во пенис и го избришав. Прост :)

На MATEJA, cece17, Nightmare_f и уште 3 други им се допаѓа ова.
  5. Caci

Caci Истакнат Член

Зачленет на:
    15 февруари 2012
    Мислења:
    872
    Допаѓања:
    1,102
    Имав една најверна другарка, замина во Италија, пред 8 години, од тогаш се нема вратено ја немам ни видено, фб нема изгледа, ја барам, но нема :( многу ми е мака, а со неа бев заедно 10 години, од мали нозе, заедно пораснавме, шетавме, бркавме симпатии :biggrin ехх времиња :rolleyes

На cece17, Ludaca, ZmajChe и уште 1 член му се допаѓа ова.
  6. Selma

Selma Ingenious

Зачленет на:
    15 февруари 2012
    Мислења:
    4,375
    Допаѓања:
    7,070
    Ќе ја најдеш, мама после 20 и неколку години најде. Ќе најдеш и ти. :)

На ZmajChe и Caci им се допаѓа ова.
  7. Везилка

Везилка Активен Член

Зачленет на:
    20 февруари 2012
    Мислења:
    118
    Допаѓања:
    220
    Имам неколку, но сум прекинала контакт по своја воља, затоа што така сметам дека е најправилно.
    Не се каам, на тие луѓе местото им е во минатото, иако директно ништо не ми згрешиле.:)

На ZmajChe му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Scars

Scars Староседелец

Зачленет на:
    17 февруари 2012
    Мислења:
    2,227
    Допаѓања:
    3,541
    Искрено,не заборавам другари вистински...Но,ако ми згрешат никогаш нема да биди исто. Си ги сакам моите другари и ги поздравувам (inlove):sram

На Ludaca и ZmajChe им се допаѓа ова.
  9. Y1K991

Y1K991 Parleur

Зачленет на:
    1 март 2012
    Мислења:
    6,262
    Допаѓања:
    9,104
    Заборавена другарка, во која бев вљубен...нешо ми е на студии во СКП, па си велам да си ја викнам да бувниме едно кафе :) онака :)

На ZmajChe му/ѝ се допаѓа ова.
  10. ZmajChe

ZmajChe Истакнат Член

Зачленет на:
    21 март 2012
    Мислења:
    937
    Допаѓања:
    2,068
    Имам другарка што си живеевме ептен додека не се пресели во Скопје, па така изгубивме скроз контакт.. :/ Ја нема ни по фејсбукот никаде ја нема :(
    Другар другарка ми замина Шведска и се гледаме еднаш годишно..
    А еден другар замина од мојот живот без збор и никогаш повеќе не се врати - ШТЕТА..

На Ludaca му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: