Жени кои се излечиле од рак на дојка

Marija Jovanova

Нов член
30 јули 2016
1
0
1
46
Здраво, нова сум на форумот, на сестра ми е откриен карцином на дојка 2 стадиум со една зафатена лимфна жлезда,оперирана е и сега ќе започне со хемотерапија 6 циклуси,па сакам да размениме искуства со жени кои ја препродиле оваа болест кои се излечиле, дали има воопшто шанса за излекување ,што примале друго и сл, ви благодарам однапред многу сум загрижена и исплашена, поздрав
 

malo

Староседелец
Најфотограф
13 септември 2012
1,280
2,068
1,133
Здраво, нова сум на форумот, на сестра ми е откриен карцином на дојка 2 стадиум со една зафатена лимфна жлезда,оперирана е и сега ќе започне со хемотерапија 6 циклуси,па сакам да размениме искуства со жени кои ја препродиле оваа болест кои се излечиле, дали има воопшто шанса за излекување ,што примале друго и сл, ви благодарам однапред многу сум загрижена и исплашена, поздрав
Погледни го видеото
На фб има повеке групи за ваков начин на исхрана за споделување искуства, совети, рецепти...
Немам интернет дома за да ти објаснам повеке на темава, ама за почеток погледај го видеото, барај на интернет повеке информации, ке ти бидат од корист.
 

Ѕид на плачот

Истакнат Член
20 септември 2016
222
113
343
31
Скопје
Познавам соседка која се излечила од рак со последен стадиум, со пиење на варова вода, али маж и идеше до Радовиш ли, не ме фаќајте за збор, бидејќи варот требаше да биде чисто направен и така таа вода делува само. :) Сега го заборавив градот, али битно се излечила, не и преостанало ништо друго и го проба тоа, кога и го снема ракот се зачудивме сите. Има шанси да се излечи, али треба и малце верба во тоа и повеќе да се шетаат по тие поприродните работи. А, не, „нема време, нема да успее, кој ќе иде сега до Радовиш... Па, ајде не иди, рак е ова“... Значи опуштено, за се има лек во универзумов, буквално за се, може и пред очи да ни е, а ние не сме ни знаеле за што служи тоа. :) А, можеби и знаеме, ама со сигурност сепак тврдиме дека нема да ни помогне.

Доколку јас некогаш, пропатам од оваа „болест“, нема ни по хемотерапии да одам, само да ме зрачат. Туку ќе си го најдам градот кај што се прави природниот вар, се пече таму, ќе си го земам и ќе си го истопам дома и варовата вода ќе си ја пијам. Толку! :) А може и маслото од канабис би го пробала.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: malo

Falanga

Истакнат Член
10 април 2016
350
293
173
42
Мене ми заминаа 3 дрги личности од рак. Од најблизок до драг пријател. Што све не пробавме, ама јок. Нема чаре. Последната личност на раце ми умре гледајќи ме во очи.
 

Ѕид на плачот

Истакнат Член
20 септември 2016
222
113
343
31
Скопје
Мене ми заминаа 3 дрги личности од рак. Од најблизок до драг пријател. Што све не пробавме, ама јок. Нема чаре. Последната личност на раце ми умре гледајќи ме во очи.

А сте пробале со варовата вода? Ако да, а не успеало значи не беше варот оргинален. Ако не, штета за луѓето, ќе си поживееја уше многу. :)
Тоа е многу тажна слика да ти умре некој во раце... А уште потажно е за човекот што ќе живее со истата... :(
 

Falanga

Истакнат Член
10 април 2016
350
293
173
42
А сте пробале со варовата вода? Ако да, а не успеало значи не беше варот оргинален. Ако не, штета за луѓето, ќе си поживееја уше многу. :)
Тоа е многу тажна слика да ти умре некој во раце... А уште потажно е за човекот што ќе живее со истата... :(

Јас 4 години заспивам и се будам со таа слика пред очи, сонувам и кога ќе се разбудам рацете ме болат од држење исто како што ја држев жртвата последните неколку часови.
Иначе, не потои униформен лек за рак. Такво нешто нема на светов. Велиш ако не сте успеале не бил оригинален варот. Тука е замката во зборот „оригинален“. За тоа се фаќа надрилекарот кога ќе ти каже ееее, па не било оригинал. Варот е вар ***ац, си има хемиска формула. Со години истражував за ракот и единствен заклучок до кој дојдов е дека најдобро чаре за рак е ЈАК ИМУНИТЕТ! Ништо друго. Третманот се состои од зајакнување на имунитетот и нарушување на поволните услови за ракот, што е крваво тешка работа односно невозможна. Да беше толку просто ќе умреше ли Стив Џобс од рак?
 

EmaEmili

Нов член
21 ноември 2017
1
0
1
43
Здраво на сите. И јас имам сознание дека многу наши сограѓани се имаат изборено со ракот користејки додатоци во исхраната - лек кој е толку мокен и го зајакнува имунитетот што му овозможува на организмот да се избори со болеста. Пробајте да се информирате за АНОСОХИП и ВОТАЛЕК и како им помогнале на луѓе заболени од повеке видови на карцином.
 

pozdrav eden topol

Истакнат Член
10 ноември 2017
606
347
63
Здраво на сите. И јас имам сознание дека многу наши сограѓани се имаат изборено со ракот користејки додатоци во исхраната - лек кој е толку мокен и го зајакнува имунитетот што му овозможува на организмот да се избори со болеста. Пробајте да се информирате за АНОСОХИП и ВОТАЛЕК и како им помогнале на луѓе заболени од повеке видови на карцином.
Не верувам веќе во вакви додатоци во исхраната, не верувам во рекламите на фармацевт.куќи...се е превара.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: corki