Етикетите и сексуалната активност

Baronessa

Истакнат Член
13 февруари 2012
541
751
93
Los Angeles!
Ајде сеа изјаснете се зошто:
1. Машкото е сексуално активно е фраер
2. Девојката е сексуално активна е к***а
(се извинувам за директноста)
Што мислите каде е корентот на сето ова?
- Според мене коренот и причината за ова е застанатиот балкански менталитет!
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Loner and Anakin

Baronessa

Истакнат Член
13 февруари 2012
541
751
93
Los Angeles!
ако некој клуч отвора повеке брави тој е добар клуч, ако секој клуч ја отвора бравата тоа е лоша брава :)
Значи Женското е клучот поради тоа што таа ги има конците во рака, ако сака ќе ти даде, ако не нема... додека пак кај машкото т.е бравата (која во случајов е расипана) која и да му прииде ќе ја тииит
 

Maks

Староседелец
Па според мене девојка сексуално активна не е ку:cenzuraва доколку се работи за врски, а онаа што си наплаќа или е спонзоруша секој ден со различен спонзор... таа да :)
 

Hexasto

Истакнат Член
16 февруари 2012
1,095
1,633
113
Македонија
абе види сум живеел на запад и таму можам да кажам поморални се од нас од проста причина што коа се у врска се у врска и тоа многу повеке го почитуваат ма да нормално и таму има неверства..а тука као сите сме поштени и за волја на вистината девојчињава тука коа се сингл као демек мирни се дечко бараат се фини ама коа се у врска им мрда гзето..значи се обратно...а на запад коа се сингл се сингл девојкивеееееее си се утепуваат од е***е а тука малце обратно
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Prashina and Baronessa

Jericho

Староседелец
19 февруари 2012
355
465
1,063
Ако е за one night stand или нешто слично гајле ми е (едино од болести би ми било језиво), гајле ми е не дека ја потценувам туку дека и она ужива во тоа колку и јас. До кога со тој стереотип дека она ми дала мене зашто јас сум заслужил? Што ми дала? Со сила ми дала? Нејќела? Лошо и дошло? Рака на срце си имам некои принципи дека ако е пијана или не при себе, колку и да настојува и да знам дека сака нема да направам ништо, сепак треба да се има почит према девојката како према човечко суштество а не предмет за секс. А кога се работи за девојка со која би влегол во врска, ок е, како што јас сум имал живот пред неа, така и она имала живот пред мене. Боље да си има искуство и да поминала некои работи, него допрва да ја удираат бубачките, па да се дешаваат глупости. Е сеа тој нејзин живот пред тоа не значи дека она на 22-23 да легнала со дупло повеќе мажи него што има години.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Baronessa

Македонец

Староседелец
14 февруари 2012
315
440
1,063
Коренот е од вас жените, само се оговарате па сте го пуштиле муабетот пред многу години, вие сте тие свекрвите.... :rofl лично мене, не ми пречат женските што се сексуално активни едноставно имаат потреба од секс колку што и јас.
 

Реми

Староседелец
18 февруари 2012
542
957
1,093
У близина
Нема корен, денес и едните и другите се курви.
Секоја девојка која држи до себе и до свои критериуми, би размислила за интимност со партнер за кој е сигурна дека спиел со многу девојки. Исто важи и обратно.

Кога слушаме за девојки дека се радодајки, најчесто објективно не е така.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: True_Blood

Шмекси

Истакнат Член
15 февруари 2012
1,133
1,065
113
Скопје
www.statik-group.com
Ајде сеа изјаснете се зошто:
1. Машкото е сексуално активно е фраер
2. Девојката е сексуално активна е к***а
(се извинувам за директноста)
Што мислите каде е корентот на сето ова?
- Според мене коренот и причината за ова е застанатиот балкански менталитет!

Првото и не е баш точно.Дечко што се фали дека поминал 30 женски, таа бројка помножија со нула (0).Таквите се срам за машкиот род.Кога ќе кажам машки род, мислам на машки кои се џентлмени, кои имаат убаво однесување кон дама и кои го ценат понежниот пол.
Секогаш го спомнувам балканскиот менталитет, во врска со девојките кои се сексуално активни.Пред се’ најдобрата другарка ќе ја издаде дека вечерта во Колосеум, запознала дечко и завршила со него во кревет.
Поим к***а за мене претставува девојка, која заради материјални причини (кола,пари) ти се нуди да имаш сексуален однос со нејзе.Таквите нажалост ги има многу и можеш да ги најдеш во секоја дискотека, се што ти треба се пари и добра кола нова или пак може и постара ама битна е марката :D
За девојче што сака да биде сексуално активно не можам нити пак имам причина да мислам дека е к***а, затоа што ова би требало да е слободна држава и секој има право на свое мислење и на свои одлуки.
Друга глупа работа кај поголемиот дел од машкиот род е тоа што не сакаат да имаат врска со девојка која знаат дека имала големо досие.Веднаш ја класифицираат како к***а,што е многу погрешно.
Пред се, мене не ме интересира дали таа со која што сум во врска, претходно дали имала врска, дали е „скината“, дали спиела со тројца во една вечер и слично.

Како што машкото има бујни фантазии и сака да спие со 3 девојки одеднаш, можеби иста таква фантазија има и девојката.Само што сме во Македонија :)