Електролитски депилатор

Avona Vi

Истакнат Член
15 февруари 2012
493
630
93
Поим немам од каде е, ми го поклонија
 

Lily

Староседелец
15 февруари 2012
143
123
1,043
Скопје
Мене ова ми личи ко да ти ги бричи влакната:unsureБашка и ти даваат чупалица гратис:)што значи дека не ги вади и тие поцврстите влакна. Башка и на батерии е, бар на струја да беше. А на пример да нарачам од топ шоп, кога ќе ми се потроши гелот што се става предходно, што ќе праам од кај да најдам нов???
Ај некој ако има нарачано нека каже дали се исплати, пошо ова безболна и трајна ме мами некако:trepka
 

Sugar

Истакнат Член
19 февруари 2012
502
1,110
393
Мене ова ми личи ко да ти ги бриши влакната:unsureБашка и ти даваат чупалица гратис:)што значи дека не ги вади и тие поцврстите влакна. Башка и на батерии е, бар на струја да беше. А на пример да нарачам од топ шоп, кога ќе ми се потроши гелот што се става предходно, што ќе праам од кај да најдам нов???
Ај некој ако има нарачано нека каже дали се исплати, пошо ова безболна и трајна ме мами некако:trepka
и мене ме интересира за гелот :)
 

Sugar

Истакнат Член
19 февруари 2012
502
1,110
393
Со гел е, ама мене со гелот ми го поклони, ваљда така е зеден поима немам, гелот веќе ми е при крај, па незнам шо после, од кај ќе најдам..
Една година ти трае гелот ? :eek:
Мене ова ми личи ко да ти ги бриши влакната:unsureБашка и ти даваат чупалица гратис:)што значи дека не ги вади и тие поцврстите влакна. Башка и на батерии е, бар на струја да беше. А на пример да нарачам од топ шоп, кога ќе ми се потроши гелот што се става предходно, што ќе праам од кај да најдам нов???
Ај некој ако има нарачано нека каже дали се исплати, пошо ова безболна и трајна ме мами некако:trepka

Планирам утре задутре да го порачам, па ќе прашам и за гелот ( што кога ќе се потроши ) :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lily

Caci

Истакнат Член
15 февруари 2012
876
1,104
393
31
Струмица
Јас имав епилатор, и уште го имам, но никогаш повеќе нема да го користам, многу поткожни влакна ми се направија од него, што јкога бев на депилација, мислиш како и да не сум била, па после морав да се бричам за да ми исчезнатм а и многу боли... веќе се депилација, најубаво е, ќе си платиш, ама ќе знаеш дека после 3 недели ќе си на мира, а и од неа се ретчат влакната... ;)
 

LadyInPink

Истакнат Член
14 февруари 2012
1,236
1,749
113
Малку таму, малку овде...
Јас го купив тој од топ шоп Е-Рола и најпропадната инвестиција ми беше сега и за вечни векови. Фрлив 3000 илјадарки за џабе.
Тоа требело прво со него со гелот и после да ги избричиш влакната. Мижи да те мамам.
Златна депилацијо, зошто ти бараат замена?!

А за тие што сакате да купите, гел може да си прикупите нахнадно кога тој ќе го потршите...
 

Lily

Староседелец
15 февруари 2012
143
123
1,043
Скопје
Јас го купив тој од топ шоп Е-Рола и најпропадната инвестиција ми беше сега и за вечни векови. Фрлив 3000 илјадарки за џабе.
Тоа требело прво со него со гелот и после да ги избричиш влакната. Мижи да те мамам.
Златна депилацијо, зошто ти бараат замена?!

А за тие што сакате да купите, гел може да си прикупите нахнадно кога тој ќе го потршите...
Чекај добро те сфатив?? Треба прво да се поминам со депилаторот, па со гелот па да се избричам??
Па која му е тогаш функцијата на депилаторот??:unsure