Едвај чекам да излезе филмот...

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Немам гледано Господар на прстените, ама едвај го чекам
The Hobbit: An Unexpected Journey
Уфф обожавам се што е снимено по книгите на Толкиен! "Господарот на прстените", сите 3 дела се ремек дела, а очекувам и овој да биде. Книгата е супер, па се надевам дека доследно ќе ја прикажат приказната. :sreken
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Marijanela and The Tramp

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
Уфф обожавам се што е снимено по книгите на Толкиен! "Господарот на прстените", сите 3 дела се ремек дела, а очекувам и овој да биде. Книгата е супер, па се надевам дека доследно ќе ја прикажат приказната. :sreken
Ја има книгата на македонски кај нас?
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Мислам дека ја нема, секаде имам проверено, не верувам дека е преведена на македонски, за жал. :( Јас на англиски ја имам, мислам дека оригиналната верзија ја има по книжарите, ако не ти е проблем јазикот. И по некоја случајност, мојот вујко има хрватска верзија од 80ите и е неверојатно добро преведена. :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: The Tramp

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
Мислам дека ја нема, секаде имам проверено, не верувам дека е преведена на македонски, за жал. :( Јас на англиски ја имам, мислам дека оригиналната верзија ја има по книжарите, ако не ти е проблем јазикот. И по некоја случајност, мојот вујко има хрватска верзија од 80ите и е неверојатно добро преведена. :)
Англиската верзија ако ја најдам може да ја купам.
 

The_melnicanecot

Истакнат Член
16 февруари 2012
237
392
363
37
Скопје
Исто и трето полувреме. Мислам дека ќе биде најдобар македонски филм на сите времиња, барем според трејлерот така ми изгледа :)
Незнам дали сте го прателе Серијалот Досие Скопје - Таму има дел од приказната што ќе биде во филмов.
Да не знаете кога ќе биде премиерата ?!
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: The Tramp and Hip.Hop_MKD