Европски универзитет

kompjuter

Истакнат Член
24 јули 2016
9
0
101
26
Што мислите за универзитетов, дали имате некои информации?
Дали некој ќе студира тука или веќе студира?
 

Prashina

Староседелец
28 јуни 2013
1,366
3,059
1,133
Ako sakas da si invalid glup i ogranicen troshi gi parite na tvoite po privatnite tn univeziteti so cija diploma mozes samo za toalet hartija da ja koristis. Plakaj porez na budali.
 

kompjuter

Истакнат Член
24 јули 2016
9
0
101
26
So ogled deka baras mislenje i informacii ne mi licis na glup i ogranicen.
ко прво сум женско, ко второ незначи дека се запишам на приватен сум глупа и ограничена ко трето ако сакам да учам ќе учам и на државен и на приватен, а ако несакам нигде нема да учам плус барем на приватните има подобри услови за учење и не ти се иживуваат професори
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
ко прво сум женско, ко второ незначи дека се запишам на приватен сум глупа и ограничена ко трето ако сакам да учам ќе учам и на државен и на приватен, а ако несакам нигде нема да учам плус барем на приватните има подобри услови за учење и не ти се иживуваат професори
Диплoмaтa нa Еврoпски не ти вреди зa ништo.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lizbeth

Lizbeth

Истакнат Член
25 јуни 2016
130
188
143
и што ако стекнам знаење? зар дипломата е побитна од знаењето
Не е поважна меѓутоа подобро одбери друг приватен универзитет. Имам пријателка која заврши на Европски има проблем да најде работа, одбиена е поради дипломата. Сепак ти си знаеш, но кога веќе ги даваш парите подобро дај ги на друг. :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Prashina

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
ко прво сум женско, ко второ незначи дека се запишам на приватен сум глупа и ограничена ко трето ако сакам да учам ќе учам и на државен и на приватен, а ако несакам нигде нема да учам плус барем на приватните има подобри услови за учење и не ти се иживуваат професори
Точно дека условите се подобри, ама Европски е глуп факултет, значи она баш за никаде е.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Prashina