1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Евровизија

Дискусија во форумот 'Музика' започната од Hip.Hop_MKD, 22 февруари 2012.

 1. Давор

  Давор Староседелец

  Зачленет на:
  10 ноември 2012
  Мислења:
  1,277
  Допаѓања:
  2,078
  Пол:
  Машки
  Не, сериозно сеа, ги чув сите песни (одвај) и кое од кое полошо срање :( Мислам дека оваа година дефинитивно најлоши песни има. Како да се натпреваруваат кој ќе прати полоша песна. Порано со душа сум чекал да ги гледам фаворитите, па кога ќе настапуваат, па каков сценски настап, оваа година ми е стварно сеедно бидејќи кој и да победе ќе биде срамота, грев и сосем незаслужено.
   
 2. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Истакнат Член

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,682
  Допаѓања:
  727
  Пол:
  Машки
  Голем вокал е Калиопи само што песнава е некако за на Поточиња ?!
   
  На Метаморф и misterija им се допаѓа ова.
 3. Давор

  Давор Староседелец

  Зачленет на:
  10 ноември 2012
  Мислења:
  1,277
  Допаѓања:
  2,078
  Пол:
  Машки
  Ептен ова сите во криза некако, еден добар сценски настап не видов :( Тоолку разочарувачки ...
  Ми фалат времињата кога беа Хадисе, Каломира, Елена Папаризу, Тина Карол, Руслана, Елена Ристеска и уште многу други, згодни женски со добри песни и уште подобри сценски настапи ...
   
 4. Метаморф

  Метаморф Истакнат Член

  Зачленет на:
  5 декември 2014
  Мислења:
  299
  Допаѓања:
  335
  Пол:
  Машки
  Се смени правецот на музиката од тогаш,едино уште грциве остана орце шо вртат скоро секоја година.Нашиве не знам шо чекаат за откажување веќе аман.
   
 5. Давор

  Давор Староседелец

  Зачленет на:
  10 ноември 2012
  Мислења:
  1,277
  Допаѓања:
  2,078
  Пол:
  Машки
  Изгледав до крај и Белгија ми беше баш по вкус. Преубава девојка со тело гром, певлива песничка и што е најважно единствени имаа добар сценски настап. Уствари, единствени имаа и некаков сценски настап. Ми се чине останатите само 3Д дизајн имаа, никакво играње, никаков пресврт, апсолутно штама. Дури ми е чудно и за Бугарија, добра песничка а така кутрата сама на сцената. Си помислив, ај може у криза се па немат да платат танчери, ама на крајот тие придружните вокали шо испаднаа у последните три секунди за да се пофалат? Не сфаќам, стварно. 3Д ефекти мразам. Сите освен Белгија, се што имаа на сцената беше ефекти, сценските настапи им беа слични да не кажам исти. Турција секоја година беше мој фаворит, знам и оваа да учествуваа ќе беа најдобри. Останува да се надеваме ќе учествуват наредната.
  Тоа што се сменил правецот на музиката, не се сложуам. Ариана Гранде, Ријана, Бијонсе, Селена Гомез сеуште се актуелни. Нема ништо подобро од девојка со добар изглед, добра кореографија и добра песна. Доказ ти е Елена Ристеска, зошто со неа го освоиме најдобриот резултат на Македонија? Не знам зошто не ја пратат Орхидеја или Викторија Лоба, сигурен сум дека ако ништо друго ќе влеземе у финале.
  Калиопи ја почитувам како пејач и како личност, али песната дека и беше срање, и беше. И стварно за кучето пеела или се заебават овие по нетов?
   
  На Метаморф му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Истакнат Член

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,682
  Допаѓања:
  727
  Пол:
  Машки
  Oдличен настап на Калиопи , моќен настап ,глас ,сценски настап ,само не догледав до крај што се случи ??
   
 7. Метаморф

  Метаморф Истакнат Член

  Зачленет на:
  5 декември 2014
  Мислења:
  299
  Допаѓања:
  335
  Пол:
  Машки
  Ами како не...настап.Поарно сама да пееше,пратечките вокали ко некои бапчорки од позадина,ни се вклопуваат гласовите ни ништо.А не се слагам дека мора да има сценски настап за добар резултат,да,игра улога ама не мора.А шо се однесуе до Ристеска,тогаш песната беше забавна за тоа време и убава,цицките и беа истурени и тоа не беше минич шо го носеше тоа беше каиш.Евровизија се смени ептен последниве години поготово од коа победи Лорин,има нов правец и тоа како.Најубави ми се песните на Бугарија и Хрватска. :)
   
  На Mnogo Bitno му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Истакнат Член

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,682
  Допаѓања:
  727
  Пол:
  Машки
  E да и јас тоа сакав да кажам многу лошо ја пратеа , како да си пее некој проба позади неа ,а не со неа ,баш се сложувам ...
   
 9. $3Я3|\||)&p&†Y

  $3Я3|\||)&p&†Y Староседелец

  Зачленет на:
  12 мај 2012
  Мислења:
  3,655
  Допаѓања:
  3,859
  Пол:
  Машки
  Код:
  https://uk.celebrity.yahoo.com/eurovision-2016-macedonias-kaliopi-singing-222200225.html?soc_src=social-sh&soc_trk=fb
   
 10. Saladin

  Saladin Unbaised Член на администрација

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,922
  Допаѓања:
  9,605
  Пол:
  Машки
  Дома дома дома дома дома дома се гледаме!

  Иако ок настап (за можностите кои Калиопи ги има), мислам дека многу лоша песна пративме.
   

Сподели: