Евровизија

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,289
2,348
113
Софија
Знае ли некој како се вика песната на Софи Маринова за Евровизија (Бугарија) ?
Вчера беше изборот. Само знам дека Софи Маринова ќе ја испратат од Бугарија. А другите песни и пејачи ми се непознати. Ако знаете кога ќе биде изборот за песна во другите земји или кој е изборот, пишете.
 

важна

Истакнат Член
14 февруари 2012
552
695
93
33
Скопје
Знае ли некој како се вика песната на Софи Маринова за Евровизија (Бугарија) ?
Вчера беше изборот. Само знам дека Софи Маринова ќе ја испратат од Бугарија. А другите песни и пејачи ми се непознати. Ако знаете кога ќе биде изборот за песна во другите земји или кој е изборот, пишете.

Оваа да не е?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Marick14

Luckky

Upright
22 февруари 2012
2,636
5,812
1,153
31
Western Sky, Land of Oz.
Значи смачено ми е од сите "музички критичари" што стануваат преку ноќ па се дрзнуваат да кажуваат уште дека Калиопи немала глас и слично.До вчера сите викаат Евровизија , глупости политика уште постои ли ова, за после сите да плукаат.. Што судбина ќе имавме ние Македонците да плукаме по нашето и еднаш а не се обединиме како што треба!!!:mad::banghead
 

важна

Истакнат Член
14 февруари 2012
552
695
93
33
Скопје
Мене македонската верзија повеќе ми се допаѓа и зошто да пее на англиски? ДА СИ ГО ЧУВАМЕ ЈАЗИКОТ! Ако ние не си го чуваме, кој?
 

СаШеНкО

Нов член
26 февруари 2012
27
22
3
32
Скопје
Мене македонската верзија повеќе ми се допаѓа и зошто да пее на англиски? ДА СИ ГО ЧУВАМЕ ЈАЗИКОТ! Ако ние не си го чуваме, кој?

Јазикот треба да си го чуваме на друг начин, ова нема врска со чување на јазикот.Ја претставуваме земјата на меѓународен натпревар каде не треба да има политика и национализам.Ако звучи подобро англиски, нека ја пее на англиски песната.Ако сите пееја на мајчин јазик, многу големи хитови и бендови во светот немало да ни бидат познати.Во име на добрата музика, подржете ја англискта верзија...
 

Hip.Hop_MKD

Староседелец
15 февруари 2012
2,204
3,933
743
Јазикот треба да си го чуваме на друг начин, ова нема врска со чување на јазикот.Ја претставуваме земјата на меѓународен натпревар каде не треба да има политика и национализам.Ако звучи подобро англиски, нека ја пее на англиски песната.Ако сите пееја на мајчин јазик, многу големи хитови и бендови во светот немало да ни бидат познати.Во име на добрата музика, подржете ја англискта верзија...

Подобро звучи на англиски, ама сепак не ми се допаѓа.. Мислам дека за песни пеење е најдобар италијанскиот јазик, онаков е јазикот како што викаат дури и тие самите певлив. :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: СаШеНкО

СаШеНкО

Нов член
26 февруари 2012
27
22
3
32
Скопје
Подобро звучи на англиски, ама сепак не ми се допаѓа.. Мислам дека за песни пеење е најдобар италијанскиот јазик, онаков е јазикот како што викаат дури и тие самите певлив. :)

Абе и италијански нека напраат :rofl, али англиската верзија е одлична и мислам дека ке помине многу подобро од македонската сепак
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Hip.Hop_MKD

Hip.Hop_MKD

Староседелец
15 февруари 2012
2,204
3,933
743