Духови

Дали верувате во духови?

  • Верувам/Имам видено

    Гласови: 47 61.0%
  • Не верувам

    Гласови: 28 36.4%
  • Не сум сигурен/на/Ќе објаснам подолу

    Гласови: 2 2.6%

  • Вкупно гласале
    77

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
за да ни докажат дека постоет
И како е тоа доказот?
Или уште подобро, зошто воопшто би сакале да докажат дека постојат?
И зошто баш на таков начин би докажувале? Да видам пари да влезат преку прозор, идат накај мене и ми се местат на маса, па и да поверувам, а вака има природни фактори што може да ми отворат врата дома. (think)
Нели демек после смртта душата оди во вечен мир, што ќе им да се замараат со докажување? Имале цел живот да се докажат и да бидат запаметени, вака мех...
 

онјаЛ

Полноправен Член
22 ноември 2012
69
85
18
Боље оди изгледај го паранормал активити.
Него, духови од моја перспектива:
Луѓе сме, живи сме. Имаме енергија со која живееме едноставно. По смртта, не реагираме, нели? Но енергијата неможе да се изгуби, само може да го смени обликот, но што е тука е. Таа енергија наречена душа or something, некаде оди, некаде патува...но каде? Искрено не ми се брза одговорот на ова прашање :D но кога-тогаш ќе дознаеме
 

Marinna

Староседелец
13 април 2012
119
160
1,043
daaj raskazi nekoe iskustvo so duhovi ili sli4no i taka si online ... :sram
•еднаш ми ѕвона вратата а јас бев до неа и само што отворив немаше никој. видов зад врата немаше никој а и + немаше време некој за да ѕвони и да избега ...
•јас порано имав канаринче... се вели дека животните ималле моќ да гледаат духови и такви нешта, и ова камнаринчево мирно беше секогаш... не се вознемируваше од никој, ама еднаш така силно почна да скокат уплашено по кафезон и толку уплашено јас во живот не го иам видено и после две три минути слушам фрижидерот се отварат (а јас сама дома) и само одам да видам што се дешават, го отварам фрижидерот и го гледам лебот внатре (а кај нас лебот секогаш стои над фрижидерот, и + тоа знам 3-4 минути пред то јас јадев и пак го ставив лебот на место) :eek
•Еднаш седев дома (исто бев сама) и наеднаш слушам гласна музиика од дневната... ко отидов да видам телевизорот беше уклучен ... (bandit)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: 84 sk_Y ^_-

онјаЛ

Полноправен Член
22 ноември 2012
69
85
18
There's only one explain
ByH3p.jpg
 

84 sk_Y ^_-

Староседелец
21 ноември 2012
595
825
1,093
•еднаш ми ѕвона вратата а јас бев до неа и само што отворив немаше никој. видов зад врата немаше никој а и + немаше време некој за да ѕвони и да избега ...
•јас порано имав канаринче... се вели дека животните ималле моќ да гледаат духови и такви нешта, и ова камнаринчево мирно беше секогаш... не се вознемируваше од никој, ама еднаш така силно почна да скокат уплашено по кафезон и толку уплашено јас во живот не го иам видено и после две три минути слушам фрижидерот се отварат (а јас сама дома) и само одам да видам што се дешават, го отварам фрижидерот и го гледам лебот внатре (а кај нас лебот секогаш стои над фрижидерот, и + тоа знам 3-4 минути пред то јас јадев и пак го ставив лебот на место) :eek
•Еднаш седев дома (исто бев сама) и наеднаш слушам гласна музиика од дневната... ко отидов да видам телевизорот беше уклучен ... (bandit)
Ako e ova vistina znaciiisuperrr....
Ina4e eve neesto od mene:Kolku mnogupati mi se ima slucenoo d vlezam doma i da mi mirisa na nekojprejak parfem aa kukata prazna ...:/
+ premnogu chuden miris ... :/

A moeto kuce isto ponekogas izlaga vo hodnikot i niz celata tishina glasnoo vie i laee a+ neobi4no retko mi lae kuceto poso takvo e po karakter :p :nerd
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Sweetgirl1605

МиГ 21

Староседелец
12 ноември 2012
1,252
2,458
1,133
Прилеп
Ajde site sto veruvate vo DUHOVI odberete den koga sakate da odime na vikendica kaj mene i cela nojk ce sedime nadvor so ogan ili bez ogan zavisi od vremeto pa da fatime nekoj duh da ni raskazi kako stanal i kako se custvuva kako DUH? :)
Јас не верувам, ама би дошол ако има скара и пијачка (happy)
 

84 sk_Y ^_-

Староседелец
21 ноември 2012
595
825
1,093
Ве молам не бидете против мене ии по можност на моите статии одговорете по нешто...
се надевам ке научам да го ракувам форумов ... :place

А во врска со духовите сум малце искусен маалце ... :(
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Ве молам не бидете против мене ии по можност на моите статии одговорете по нешто...
се надевам ке научам да го ракувам форумов ... :place

А во врска со духовите сум малце искусен маалце ... :(
Шо си искусен толку? Си викнал некоја мртва секси теткица и си станал искусен? Седи бе, и јас сум искусен со помош на миди-хлоријаните во мојата крв кои ми овозможуваат да имам џедајски моќи. Понекогаш кафето доаѓа кон мене, а јас си седам и си уживам.