Дубиоза Колектив

Ice_Man

Староседелец
16 февруари 2012
440
236
1,053
Исто и како некои сељаци ми се, без навреда. :)

И да во школо се ја пеат оваа:

хахах.. последниот албум и е послаб од претходните кај што е УСА... 5 до 12 и Фирма илегал се врв... Ум кладе Ваља ми е една од омилените.... "наш менталитет има један квалитет,да те ј**е у здрав мозак све док има имунитет"
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Jackal and Selma

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,045
2,641
1,143
30
Битола
хахах.. последниот албум и е послаб од претходните кај што е УСА... 5 до 12 и Фирма илегал се врв... Ум кладе Ваља ми е една од омилените.... "наш менталитет има један квалитет,да те ј**е у здрав мозак све док има имунитет"
да се сложвам 5 д о12 им е еден од најдобрите албуми... последниот албум е наменет за европа па затоа беше на англиски па некако не ни одговараше.. инаку во 5 до 12 сите текстови се генијални... прејак албум е тој...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ice_Man

ShakaZulu

Староседелец
19 февруари 2012
431
886
1,103
Беше некој лани на дубиоза и на сарс ко беја во Битола ...? па може мили па така не сум скокал целиот живот .. замислете од 11 почнав на HIgh control а завршив во 4 и пол на сарс ... нозете после 5 дена ме болеја не можев да се движам... На хај контрол се загревава ама ко дојдоја дубиоза м исе напрај кефо и се отепав до скокање и шуткање ...
Е не че си играме играчки !!!

 

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
Ја знам само USA, ама стилот како ја пеат песната ич не ми се свиѓа. :nah