1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Друштвени игри

Дискусија во форумот 'Хоби' започната од MissChievous, 21 февруари 2012.

1. Altaïr

Altaïr Shinigami

Зачленет на:
    23 јули 2012
    Мислења:
    5,752
    Допаѓања:
    2,574
    Пијопол бе. А уствари што ќе ми е игра, земеш алкохол, ги полниш чашите и ги редиш на маса, правиш едно топче и кој ќе погоди во чашата другиот мора да ја испие. А не ова со коцки, ќе се направам тавче и ни коцка ќе видам, ни број што се паднал ни пијопол.

2. Igniter

Igniter Нов член

Зачленет на:
    10 декември 2014
    Мислења:
    2
    Допаѓања:
    0
    Супер е бе зашо... ем поинтересно ќе биде пиењето, ем ќе се избегнат тешки филозофски дебати... барем мене често тоа ми се дешава :))

3. Aleksis

Aleksis Jukebox

Зачленет на:
    4 април 2013
    Мислења:
    1,440
    Допаѓања:
    2,539
    А демек кога си ''тавче'' ќе си способен да ја погодиш чашата. :zelen
    Инаку сум играла Цугопол, тогаш немаше Пијопол. Обично на одмор сме го играле, ама препорачувам да се игра со пиво зашто за 15 мин ќе се направиш ''дупка''.
    Интересно е, ама јас сепак сум за тешките филозофски дебати. Со нив, повеќе се забавувам. :sreken

На Luckky му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Altaïr

Altaïr Shinigami

Зачленет на:
    23 јули 2012
    Мислења:
    5,752
    Допаѓања:
    2,574
    Па тешко ќе се погоди ама поинтересно е. Добро сега малку е глупо што на пример ако едниот е прецизен а другиот не е, тогаш само едниот ќе е фрижидер. Прв пат слушам за играва јас, а иначе подобро е со жесток пијалок. :)

5. rain-bow

rain-bow Истакнат Член

Зачленет на:
    21 ноември 2014
    Мислења:
    174
    Допаѓања:
    79
    Играме доста-ризик, покер, табла, јамб.....монополот некако ни е дугачок, а не дека немаме, ама дали 1 сме го изиграле. Сега па откако повеќето се со деца, едвај чекаме да заспијат да си изнапраиме муабети. Ама мислам дека омилена ни е ризик.

6. incule

incule Староседелец

Зачленет на:
    5 јануари 2015
    Мислења:
    731
    Допаѓања:
    121
    Ги сакам друштвените игри,моја омилена игра е монопол

Сподели: