1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Другар(к)ите на партнерот

Дискусија во форумот 'Љубов и секс' започната од Scars, 9 септември 2013.

1. Scars

Scars Староседелец

Зачленет на:
    17 февруари 2012
    Мислења:
    2,227
    Допаѓања:
    3,539
    Дали доколку имате дечко би
    му дозволиле да има другарка и
    цело време да се слуша со неа,
    или да имате девојка и
    таа да има другар со кој
    постојано се слуша..?

2. Аркантос

Аркантос Romanticist

Зачленет на:
    23 август 2012
    Мислења:
    2,338
    Допаѓања:
    3,836
    Зошто да не?
    Кој сум јас да забранувам да се дружи жена ми со некого?
    Ако имам љубовна врска со некоја тоа не значи дека и’ го поседувам животот и дека треба да бидам Генерален Директор и дека треба да поставувам забрани и дозволи.

На WomanInRed, Kisserboy, Препознатлива и уште 5 други им се допаѓа ова.
  3. Lena

Lena Poétesse

Зачленет на:
    12 октомври 2012
    Мислења:
    4,151
    Допаѓања:
    7,674
    Не.
    Каква другарка какви бакрачи.
    Само мене ќе ме има :zelen

На Препознатлива, Arkantos, Badgirl и уште 3 други им се допаѓа ова.
  4. parvati

parvati Сангвиник

Зачленет на:
    14 февруари 2012
    Мислења:
    6,697
    Допаѓања:
    13,874
    Још една тема около љубомору, а ја не сам љубоморан ич
    Девојка ми има поише другари него другарке,сс кои се дружи јоште од ехеее кд не ни носила прслуче
    И кој сам ск ја да ву забрану да не се дружи сс њима ?

На Badgirl, Arkantos, Марија и уште 2 други им се допаѓа ова.
  5. Сара.13

Сара.13 Староседелец

Зачленет на:
    13 ноември 2012
    Мислења:
    1,260
    Допаѓања:
    3,101
    Ако си дел од нечиј живот и ако некој безусловно те пуштил во својот живот не значи дека имаш право да ко контролираш тој нечиј живот.Зошто таа личност постоела и имала свој живот и пред тебе..а сега кога таа личност е со тебе, најдоброто нешто е што ти и воопшто си дел од нејзиниот живот...тоа е доволно. :)

На Arkantos му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Mystique

Mystique Староседелец

Зачленет на:
    18 јуни 2012
    Мислења:
    753
    Допаѓања:
    1,409
    Епа во некој си совршен свет каде знам дека луѓето ги почитуваат другите,имаат развиена свест каде се знае што е правилно а што не, си поставуваат граници и не се мешаат каде не треба , да би го оставила да се дружи со некоја си другарка и да се слушаат цело време. (уствари па и тогаш не би):zelen
    Ама тоа не е така, секој гледа само да расипе и да се пикне кај што не треба. Јас не верувам во такви безопасни пријателства меѓу машко и женско, не сум видела уште со голо око тоа да функционира без да се родат некои чувства од било која страна.
    Не ризикувам.
    Колешки има, коректен однос, професионален ... се е тоа во ред и нормално. Ама да ми виси по телефон со некоја, да се смешкаат со саати , да се дружат по кафиња мафиња, а после со мене што??? Само за едно лапање и еден секс (грубо кажано) ? Фала ама не фала. Јас сум му тука за да се дружиме во секој смисла на зборот.

На Photographer му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Caci

Caci Истакнат Член

Зачленет на:
    15 февруари 2012
    Мислења:
    872
    Допаѓања:
    1,101
    би му дозволила само доколку тој ми дозволи :D ако тој не ми дава да се дружам со некој другар кој јас го имам пред да го запознаам него, нема ни јас, нека не ми се замислува многу :mstickle

На goodgod, Badgirl и Scars им се допаѓа ова.
  8. Outrider

Outrider A Witty Cat
    Член на администрација

Зачленет на:
    23 мај 2013
    Мислења:
    4,724
    Допаѓања:
    5,259
    Зависи од параноја левелот.
    Зависи од сексуалната ориентација на другарчињата нејзини.
    Зависи од трак рекордот.
    А можеби и нема врска, можеби замарањето е попусто, не може никој да спречи никого да изврши прељубодејствие ако веќе имаат такви тенденции, па најдобро би било човек да не се замара....
    А можно е и да тресам глупости... :pusi

9. КоњчетоЅвончо

КоњчетоЅвончо Староседелец

Зачленет на:
    20 октомври 2012
    Мислења:
    2,138
    Допаѓања:
    2,206
    Малку глупо е во ова време да забрануваме на некој да се дружи со некого или па да дозволиме некој да ни забрани да се дружиме со некого.
    Ако имаме доверба меѓу нас и со пола град да се дружиме не би имало никакви проблеми. Проблеми прават тие што се несигурни, што немаат доверба, што се плашат да не им ја украдат половинката или па да не ги заменат за подобри од нив и така натака.
    Чим има такви работи т.е контроли во една врска поубаво е воопшто да не ја има таа врска оти се знае дека крајот не би и бил убав, а богами и брзо би дошол. Освен кај паровите со челични нерви :)

10. *Hera*

*Hera* Староседелец

Зачленет на:
    18 септември 2013
    Мислења:
    33
    Допаѓања:
    32
    Другарка? Аааа ќе му кажам јас нему другарка. Има само со мене да се дружи и тачка, ќе му бидам јас и сестра и братучеда и другарка и сВе со ре​
    Тој ќе ми кажува другарки...МОЧКО еден:giggle
    - ова не е мој говор. Ова е малку изменет тек на муабет од една познаничка која му забрани на својот дечко да има фб, да се дружи со девојчиња. ​
    Искрено...вака од страна, тоа ми е најмизерното нешто што може да го направи човек.​
    Јас не би забранила. Затоа што сметам дека како што јас ја сакам својата слобода така ја сака и тој што е со мене.​

Сподели: