1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Другар(к)ите на партнерот

Дискусија во форумот 'Љубов и секс' започната од Scars, 9 септември 2013.

 1. Scars

  Scars Староседелец

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  2,227
  Допаѓања:
  3,540
  Дали доколку имате дечко би
  му дозволиле да има другарка и
  цело време да се слуша со неа,
  или да имате девојка и
  таа да има другар со кој
  постојано се слуша..?
   
 2. Аркантос

  Аркантос Romanticist

  Зачленет на:
  23 август 2012
  Мислења:
  2,350
  Допаѓања:
  3,843
  Зошто да не?
  Кој сум јас да забранувам да се дружи жена ми со некого?
  Ако имам љубовна врска со некоја тоа не значи дека и’ го поседувам животот и дека треба да бидам Генерален Директор и дека треба да поставувам забрани и дозволи.
   
  На WomanInRed, Kisserboy, Препознатлива и уште 5 други им се допаѓа ова.
 3. Lena

  Lena Poétesse

  Зачленет на:
  12 октомври 2012
  Мислења:
  4,151
  Допаѓања:
  7,675
  Не.
  Каква другарка какви бакрачи.
  Само мене ќе ме има :zelen
   
  На Препознатлива, Arkantos, Badgirl и уште 3 други им се допаѓа ова.
 4. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  Још една тема около љубомору, а ја не сам љубоморан ич
  Девојка ми има поише другари него другарке,сс кои се дружи јоште од ехеее кд не ни носила прслуче
  И кој сам ск ја да ву забрану да не се дружи сс њима ?
   
  На Badgirl, Arkantos, Марија и уште 2 други им се допаѓа ова.
 5. Сара.13

  Сара.13 Староседелец

  Зачленет на:
  13 ноември 2012
  Мислења:
  1,260
  Допаѓања:
  3,106
  Ако си дел од нечиј живот и ако некој безусловно те пуштил во својот живот не значи дека имаш право да ко контролираш тој нечиј живот.Зошто таа личност постоела и имала свој живот и пред тебе..а сега кога таа личност е со тебе, најдоброто нешто е што ти и воопшто си дел од нејзиниот живот...тоа е доволно. :)
   
  На Arkantos му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Mystique

  Mystique Староседелец

  Зачленет на:
  18 јуни 2012
  Мислења:
  753
  Допаѓања:
  1,410
  Епа во некој си совршен свет каде знам дека луѓето ги почитуваат другите,имаат развиена свест каде се знае што е правилно а што не, си поставуваат граници и не се мешаат каде не треба , да би го оставила да се дружи со некоја си другарка и да се слушаат цело време. (уствари па и тогаш не би):zelen
  Ама тоа не е така, секој гледа само да расипе и да се пикне кај што не треба. Јас не верувам во такви безопасни пријателства меѓу машко и женско, не сум видела уште со голо око тоа да функционира без да се родат некои чувства од било која страна.
  Не ризикувам.
  Колешки има, коректен однос, професионален ... се е тоа во ред и нормално. Ама да ми виси по телефон со некоја, да се смешкаат со саати , да се дружат по кафиња мафиња, а после со мене што??? Само за едно лапање и еден секс (грубо кажано) ? Фала ама не фала. Јас сум му тука за да се дружиме во секој смисла на зборот.
   
  На Photographer му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Caci

  Caci Истакнат Член

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  872
  Допаѓања:
  1,101
  би му дозволила само доколку тој ми дозволи :D ако тој не ми дава да се дружам со некој другар кој јас го имам пред да го запознаам него, нема ни јас, нека не ми се замислува многу :mstickle
   
  На goodgod, Badgirl и Scars им се допаѓа ова.
 8. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266
  Зависи од параноја левелот.
  Зависи од сексуалната ориентација на другарчињата нејзини.
  Зависи од трак рекордот.
  А можеби и нема врска, можеби замарањето е попусто, не може никој да спречи никого да изврши прељубодејствие ако веќе имаат такви тенденции, па најдобро би било човек да не се замара....
  А можно е и да тресам глупости... :pusi
   
 9. escape

  escape Староседелец

  Зачленет на:
  20 октомври 2012
  Мислења:
  2,159
  Допаѓања:
  2,223
  Малку глупо е во ова време да забрануваме на некој да се дружи со некого или па да дозволиме некој да ни забрани да се дружиме со некого.
  Ако имаме доверба меѓу нас и со пола град да се дружиме не би имало никакви проблеми. Проблеми прават тие што се несигурни, што немаат доверба, што се плашат да не им ја украдат половинката или па да не ги заменат за подобри од нив и така натака.
  Чим има такви работи т.е контроли во една врска поубаво е воопшто да не ја има таа врска оти се знае дека крајот не би и бил убав, а богами и брзо би дошол. Освен кај паровите со челични нерви :)
   
 10. *Hera*

  *Hera* Староседелец

  Зачленет на:
  18 септември 2013
  Мислења:
  33
  Допаѓања:
  32
  Другарка? Аааа ќе му кажам јас нему другарка. Има само со мене да се дружи и тачка, ќе му бидам јас и сестра и братучеда и другарка и сВе со ре​
  Тој ќе ми кажува другарки...МОЧКО еден:giggle
  - ова не е мој говор. Ова е малку изменет тек на муабет од една познаничка која му забрани на својот дечко да има фб, да се дружи со девојчиња. ​
  Искрено...вака од страна, тоа ми е најмизерното нешто што може да го направи човек.​
  Јас не би забранила. Затоа што сметам дека како што јас ја сакам својата слобода така ја сака и тој што е со мене.​
   

Сподели: