Другарство помеѓу машко и женско? Постои ли?

malecka

Староседелец
3 април 2013
66
40
1,028
Не постои.
Мене не ми оди ниту пријателство со машко ниту со женско, некако со тек на време се заљубуваат у мене. Мизерија !!!
 

смути

Нов член
2 јануари 2018
12
5
3
42
Пријателство меѓу машко и женско не постојат.
може колеги, може соработници, може дискутанти... ама дека ќе бидат машко и женско пријатели... тешко веројатно... кога тогаш био-хемијата ќе проработи. Е сега доколку машкото е строго геј може да биде пријател со женско или пак доколку жената е строго лезбо, може да биде пријателка со машко... се друго кога тогаш ќе узрее, па или ќе се фрлат на секс или ќе мора да се разделат... на многу времена пауза...
 

Masterf

Староседелец
29 јули 2017
15
3
1,003
Тешко прашање за еднозначен одговор. И ова прашање би го категоризирал во групата на прашања за кои нема ''да'' ''не'' одговор. Многу фактори се за разгледување: Колку е блиско пријателството? Каков е изгледот на пријателите? Колку се емотивно стабилни? Колку се љубовно и сексуално задоволени?
 

zokipoki1

Нов член
8 јануари 2018
5
0
1
bi se slozil so povekeminata koi velat deka takvo drugarstvo ne postoi....vo poveketo slucaevi se ragaat cuvstva .
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Пријателство меѓу машко и женско не постојат.
може колеги, може соработници, може дискутанти... ама дека ќе бидат машко и женско пријатели... тешко веројатно... кога тогаш био-хемијата ќе проработи. Е сега доколку машкото е строго геј може да биде пријател со женско или пак доколку жената е строго лезбо, може да биде пријателка со машко... се друго кога тогаш ќе узрее, па или ќе се фрлат на секс или ќе мора да се разделат... на многу времена пауза...

А ако женското ти е сестра, братучетка, ова она, шо правиме тогаш, дали био-хемијата проработува или?
 

смути

Нов член
2 јануари 2018
12
5
3
42
А ако женското ти е сестра, братучетка, ова она, шо правиме тогаш, дали био-хемијата проработува или?
Ами како ќе ти биде сестрати или братучеткати пријателка? сестра си е сестра, братучетка си е братучетка... станува збор за лица кои не се во роднинска врска.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: pozdrav eden topol

pozdrav eden topol

Истакнат Член
10 ноември 2017
606
347
63
Нормално е дека постои, а зошто да не би било...но, проблемот на овој свет е што ништо не е постојано, се мора да мине низ некоја трансформација, како што е човечкиот живот, па и другарството, нели:kafe
 

love !

Староседелец
7 август 2018
156
34
628
другарство помеѓу маж и жена е НЕВОЗМОЖНО !!! и во случаи кај што се забрането овошје па мала искра фали за онаа работа.

Постои
Поголем дел пд пријателите ми се машки
можда ти ги гледаш како пријатели, но секогаш бар едниот е загреан, верувај
 
Последна промена од модератор:
  • Ми се допаѓа
Реакции: malecka and 123456789deset