Другарство помеѓу машко и женско? Постои ли?

$3Я3|\||)&p&†Y

Староседелец
12 мај 2012
3,690
3,871
1,183
Ama barem edna misla ti proletela deka sakas da ja legnes ili obratno. Bidi iskren.
До сеа, не баш. Не ми е толку fuckable material. Како и да е, едно е да помислиш нешто такво а друго е да имаш чувства кон неа и да не можеш да имаш пријателство со неа.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Makedonec

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Ama barem edna misla ti proletela deka sakas da ja legnes ili obratno. Bidi iskren.
Точно е, јас секогаш мислам како да легнам некоја другарка и тоа и го кажувам, ако она не сака тогаш и се лутам и не и праам муабет.
Тие мене дали сакаат? Не знам тоа, не ми кажала никоја.
 

corki

Староседелец
21 декември 2013
542
449
1,073
Мислам дека некои членови се во право кога кажуваат дека другарство помеѓу машко и женско не постои,(највеќе со неверна мала)се согласувам,дека е така,и мислам дека само се залажуваме дека сме рамнодушни кон личноста,без да сватиме дека заправо таа и сексуално не привлекува!
Не малку случки се случиле,некогаш биле (кобајаги)другари,а завршиле во кревет!
Јас сум немал убави другарки,секогаш биле нешто повеќе,а додуша некои и ништо не биле!:)
Точно е, јас секогаш мислам како да легнам некоја другарка и тоа и го кажувам, ако она не сака тогаш и се лутам и не и праам муабет.
Тие мене дали сакаат? Не знам тоа, не ми кажала никоја.
Единствено што би поверувал другарство помеѓу женско и хомич!
Инаку со нормални сексуални афинитети неможе!
Сигурен сум дека имаш многу другарки..а пак ти сиромав со другарите не ти иде,така некако ќе да е!
 
Последна промена:

Stojne

Староседелец
29 јануари 2015
394
138
1,053
Мал е бројот на машко-женските пријателства.Би требало да не е така.Причина(според мене) е постојаниот натпревар меѓу нив,во смисла натпревар во докажувањето кој е поспособен во некои дејности.Од друга страна,тоа треба да е мотив да си помагаме меѓу себе и да напредуваме и едните и другите(и машко и женско).
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Mnogo Bitno

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,801
810
1,133
Skopje
Можби постои не дека не али сепак и тогаш се раѓа некоја мисла таква за момент ..
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Zasto ne e prirodno .Zasto vo osnova postoi sexualna privlecnost barem od edna strana.Ako e obostrano stapuvaat vo vrska.

Како тоа не е природно? Мора секоја една ситуација да биде обременета од секс?
Уште од фрижидер што не излегува сексот аман. Не можело да се има пријателство со спротивен пол бе, како да сме во Сауди Арабија муабетиве :kafe
 

Prashina

Староседелец
28 јуни 2013
1,366
3,059
1,133
Како тоа не е природно? Мора секоја една ситуација да биде обременета од секс?
Уште од фрижидер што не излегува сексот аман. Не можело да се има пријателство со спротивен пол бе, како да сме во Сауди Арабија муабетиве :kafe
Mozes da si imas prijatelstvo, nikoj nisto ne ti brani no sekogash toa prijatestvo e obremeneto so privlecnost , sex reakcii i dr sto go pravi odnosot kompliciran.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: corki