Другари/другарки

Luisana12

Полноправен Член
4 мај 2013
64
40
18
Денес живееме во време полно со лицемерие,непријателство и само од корист.Во време каде што ако некој ти заврти грб или ти забие нож во грб не треба ни малку да те изненади.Нормално дека не се сите такви.Има и личности кои те сакаат и почитуваат.Искрено за мене се тоа само мама и тато :) Баш сакав да дискутираме на темата за вашите другари и другарки..
колку посто им верувате?
дали мислите дека тие нема да ве изневераат? и дали вашите другари и другарки ги сметате за блиски личности на кои можете да се потпрете потполно за се..
незнам дали има ваква тема пошо сум нова но баш ме интерсираат вашите мислења.:):)
tumblr_mme9r0yQdx1s5y8yao1_500.jpg
 

bannAna

Нов член
4 мај 2013
7
1
3
Да точно ова се времиња во кои луѓето/другарите се многу користољубиви, брзо паѓаат под туѓи влијанија, попримаат од други и така лесно може да ти завртат грб. Јас делумно им верувам на моите другарки, гледам да не споделувам се со нив (само со една од нив можам да зборувам баш за се и знам дека нема шанси да ме зафркне) а останатите знам дека ако одредени работи им кажам ќе се потсмеваат бидејќи имаат некои свои чудни сфаќања...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Luisana12

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Зошто се убедувате себе си, дека барем 1 во животот не сте зае*але некому?
-Арно рекол (ле), најпрвин гледај за себе си па потоа за другите.
 

Coci8

Староседелец
26 април 2013
106
55
1,038
42
Skopje
Намерно или ненамерно секогаш барем еднаш некого сме го зае*але
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Luisana12

Luisana12

Полноправен Член
4 мај 2013
64
40
18
Зошто се убедувате себе си, дека барем 1 во животот не сте зае*але некому?
-Арно рекол (ле), најпрвин гледај за себе си па потоа за другите.
Точно.Никој не е светец,ниту пак јас.не се убедуваам ништо,само ме интересират мислењата за вашите другари и другарки.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: bannAna

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Точно.Никој не е светец,ниту пак јас.не се убедуваам ништо,само ме интересират мислењата за вашите другари и другарки.


Погрешно ги сфаќаш работите, и јас така ги сфаќав како тебе. Но сега подруга слика имам околу пријателството и другарството, секој најпрвин гледа за себе си, гледа да се задоволи на некој начин самиот себе, па доколку може и сака ќе му помогне на другарот или другарката.
Доколку нештото не ти одговара кое што бараат од тебе да го извршиш твоите другари или другарки дали ти би го извршила?
-Сакаш да те вртат како што сакаат? :)
Лесно да манипулираат со тебе? :))
Да им попуштат и удоволуваш на сите? :))
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Luisana12

MoonFairy

Староседелец
28 септември 2012
1,335
1,964
1,133
Среќа моја што имам 2-3 другарки, кои ми се другарки скоро 15 години, а едната од нив 22-23 години, така да тие ми се како сестри..особено оваа што ми е најдолго во мојов живот...нема ден да не се видиме или чуеме...заедно растевме и заедно созреваме...тука била кога ми требала и тука сум била кога сум и’ била потребна...и во добро и во лошо....

А во новопечени пријателства не се впуштам така лесно, а и да се впуштам сепак остануваат познаници, пријатели...ама другар, другарка многу тешко, за тоа ми е потребно, многу, многу време....
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Browny

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
Мои другари су ми исти онија другарчиња што се играсмо пред зграду кд носесмо патике број дваес шес : )
Значи роѓени другари ти се викаф тој. Не ги мењам за ништо на овј сфет
Сс мене су увек и никад не ме извисиле или поебале, напротиф увек ми помогнале на било кој начин
Сфак у друштфо е луд на сфој начин, знаемо се кои смо што смо, не летимо високо ич
Некад и праимо муабет без да зборимо : )))) Читамо си мисле haha
 

Kisserboy

Староседелец
6 март 2012
2,451
3,795
1,153
28
Битола
имам 2,3 блиски другари фала му на бога оти во ова време тешко да најдиш верен другар..сите се лицемерни за жал едно велат друго прат на трето мислат (think)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Rosana