Државна матура

Ana.Naumovska

Полноправен Член
7 јуни 2012
70
12
8
30
Абе шо ќе одам на увид ко знам дека ме мразат професорите.... можат само од паднат да ме напрает 2 пати паднат. Абе немаат милост една 2ка не сакаат да ми пишат... јас им реков: чичко тетке жити молим те...ама џабе ништо ми рекоа, повеќе среќа следниот пат, како шо пишува на тие гребките шо лажат дека коли се паѓало- срамотилаци.
Ти изгледа со протекци 2ката ја доби, или учеше силно за пред матурската?
Во јуни стварно не бев доволно спремна ама сега во август пред полагање повеќе време се спремав и плус повеќе напишав во однос на јуни. Кој имам јас да ми помогни па да положам со протекции. Сега треба да му ја мислам за на факултет а да ти кажам појма немам кај да се запишам :(
 

The_Mayor

Фраер од пелени
18 март 2012
2,840
6,532
1,153
Градибачалник на Прибој
Во јуни стварно не бев доволно спремна ама сега во август пред полагање повеќе време се спремав и плус повеќе напишав во однос на јуни. Кој имам јас да ми помогни па да положам со протекции. Сега треба да му ја мислам за на факултет а да ти кажам појма немам кај да се запишам :(
Запиши се на електро...тој вака го фалат повеќе...а и интересен е многу вицој имат за електро.:)
 

The_Mayor

Фраер од пелени
18 март 2012
2,840
6,532
1,153
Градибачалник на Прибој
Можи ти да се запишиш на електро. Јас никако.
Јас сакам на медицина... таму ќе пробам, ама прво да ми напишат 2ки овие професориве (да ме одмразат) и после ќе размислам.
Ако не сакаш на електро пробај и ти со мене на медицина, таман и за цимери ќе се договориме ак не си договорена.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: JaMi

Ana.Naumovska

Полноправен Член
7 јуни 2012
70
12
8
30
Јас сакам на медицина... таму ќе пробам, ама прво да ми напишат 2ки овие професориве (да ме одмразат) и после ќе размислам.
Ако не сакаш на електро пробај и ти со мене на медицина, таман и за цимери ќе се договориме ак не си договорена.

;) Пример-на Х факултет во првиот уписен рок последниот шо е влезен во државна квота има 70 поени. Е сега во вториот уписен рок некој се запишва на истиот факултет и на истиот смер и има пример 80 поени. И дали сега тој шо бил последен во државна квота ќе премини во приватна заради некој шо има повеќе поени од него. Шо мислиш ти? :)
 

The_Mayor

Фраер од пелени
18 март 2012
2,840
6,532
1,153
Градибачалник на Прибој
;) Пример-на Х факултет во првиот уписен рок последниот шо е влезен во државна квота има 70 поени. Е сега во вториот уписен рок некој се запишва на истиот факултет и на истиот смер и има пример 80 поени. И дали сега тој шо бил последен во државна квота ќе премини во приватна заради некој шо има повеќе поени од него. Шо мислиш ти? :)
Немат шанси така да го напрает... зш ако веќе еднаш те примат во државна квота и после не можат да ти речат- дечко ти од денес си во приватна...џабе радвењето е така. Ти сакаш да му го земиш на некој местото со 2 уписен рок?
Јас од старт знам дека сум во приватна квота, ама шо да прам...ќе плаќам некако со тешки маки.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: JaMi

Ana.Naumovska

Полноправен Член
7 јуни 2012
70
12
8
30
Немат шанси така да го напрает... зш ако веќе еднаш те примат во државна квота и после не можат да ти речат- дечко ти од денес си во приватна...џабе радвењето е така. Ти сакаш да му го земиш на некој местото со 2 уписен рок?
Јас од старт знам дека сум во приватна квота, ама шо да прам...ќе плаќам некако со тешки маки.
Ние сега шо сме во вториот уписен рок ќе бидиме како поттурнати. А има ли шанси некој во втор уписен рок да влези во државна квота?
 

The_Mayor

Фраер од пелени
18 март 2012
2,840
6,532
1,153
Градибачалник на Прибој
Ние сега шо сме во вториот уписен рок ќе бидиме како поттурнати. А има ли шанси некој во втор уписен рок да влези во државна квота?
Шо знам , не вервам... абе здравје, да сме здрави и живи па сега нека ни ги земат сите пари од џеб, шо можиме друго да правиме освен да се пцуеме самите шо не сме учеле навреме.
 

Primrose

Староседелец
14 февруари 2012
683
1,287
1,093
your nightmares....
Ние сега шо сме во вториот уписен рок ќе бидиме како поттурнати. А има ли шанси некој во втор уписен рок да влези во државна квота?
Зависи од факултетот, ако има останото слободни места т.е. ако не се пополнети сите со прв уписен рок, тогаш ќе може во државна и на втор уписен.

А, каде ќе се запишуваш?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ana.Naumovska

Ana.Naumovska

Полноправен Член
7 јуни 2012
70
12
8
30
Зависи од факултетот, ако има останото слободни места т.е. ако не се пополнети сите со прв уписен рок, тогаш ќе може во државна и на втор уписен.

А, каде ќе се запишуваш?
Уште немам одлучено :( Се ми е измешано, не знам поќе шо да мислам. И ти си матуранка?