Државна матура

Caci

Истакнат Член
15 февруари 2012
876
1,104
393
31
Струмица
иииии...како не го видов ова порано, ќе си прашав дали можи така...јас паднав англиски и сега четврток пак ќе полагам...:(

прашај и сега, јави се во школото или пак оди и прашај, можеби ќе може, пробај, ништо нема да изгубиш, може да добиеш само ;)
 

rotkiviangela

Староседелец
10 август 2012
27
4
1,003
не сега за сега не знам нисто , а ова за 1000 ден. то е приговорот кој се поднесува првите 2 дена после конечните резултати . јас имав 20 бода и поднесов приговот од1000 ден. со надез дека че ми го одобра оти 2 ката била од 22 бода ама за жал не ми го прифатија , од 5 приговори од моето уцилиште само на еден му го прифатија и парите му ги вратија , а на другите не .
 

rotkiviangela

Староседелец
10 август 2012
27
4
1,003
а дали некој знај од изминативе години дали формата на писмото била иста -формално ,не формално
т.е. дали сега во август пак цче биди апликација, формално
 

Ana.Naumovska

Полноправен Член
7 јуни 2012
70
12
8
30
прашај и сега, јави се во школото или пак оди и прашај, можеби ќе може, пробај, ништо нема да изгубиш, може да добиеш само ;)

Ама не ми се верва така да можи бидејќи ако беше така никој немаше да поднесува приговор туку сите ќе платеа 1000 денари и така ќе положеа
 

Caci

Истакнат Член
15 февруари 2012
876
1,104
393
31
Струмица
Ама не ми се верва така да можи бидејќи ако беше така никој немаше да поднесува приговор туку сите ќе платеа 1000 денари и така ќе положеа

минатата година го имаше тоа, ама не беше запознаен никој со истото... затоа... ајде ќе полагаш сега повторно и ќе поминеш сигурно ;) со среќа :mstickle
 

Ana.Naumovska

Полноправен Член
7 јуни 2012
70
12
8
30
Кој шо има некоја информација за насловите за писмото и есејот по англиски за полагањето на 16 Август одма нека пиши...
 

Ana.Naumovska

Полноправен Член
7 јуни 2012
70
12
8
30
а дали некој знај од изминативе години дали формата на писмото била иста -формално ,не формално
т.е. дали сега во август пак цче биди апликација, формално

Јас колку шо знам лани во јуни писмото било неформално-ја прифаќаш поканата од некој пријател а во август писмото исто така било неформално само шо тука-ти му испраќаш покана на пријател.
 

Ana.Naumovska

Полноправен Член
7 јуни 2012
70
12
8
30
Видете шо најдов на интернет. Се израдвав дека можам да го спуштан ама ништо :( Untitled.0.png
 

Ana.Naumovska

Полноправен Член
7 јуни 2012
70
12
8
30
а дали некој знај од изминативе години дали формата на писмото била иста -формално ,не формално
т.е. дали сега во август пак цче биди апликација, формално
Шо напрај по англиски? Положи?
 

rotkiviangela

Староседелец
10 август 2012
27
4
1,003
Да положив со 3 , ти?
А, шо мислиш да пишиме како беше (the most stupid class in my live) или да остајме?