До девојките од форумов...

-•Lil Lamb•-

Баниран
27 февруари 2012
74
48
318
31
Не сум знаела насловот како да пишам,но нема врска. Сакав да прашам, дали има некоја девојка овде што е над 20, а немала дечко?
Знам дека можеби ќе помислите дека тролам, но не. Јас имам 22 години, уште малце ќе полнам 23 и никогаш не сум имала дечко, но симпатија имав.
Сакам да знам,дали има уште некоја девојка што никогаш немала дечко и ако има,кога пример планира да го фати? :) Мене другарките никогаш сериозно не ме сфаќале, ме мислат за малоумна и ретардирана, но не сум, сериозно. Се плашам да имам дечко.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Prashina and vozrasen

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,527
14,438
1,683
Таму каде што треба
Не сум знаела насловот како да пишам,но нема врска. Сакав да прашам, дали има некоја девојка овде што е над 20, а немала дечко?
Знам дека можеби ќе помислите дека тролам, но не. Јас имам 22 години, уште малце ќе полнам 23 и никогаш не сум имала дечко, но симпатија имав.
Сакам да знам,дали има уште некоја девојка што никогаш немала дечко и ако има,кога пример планира да го фати? :) Мене другарките никогаш сериозно не ме сфаќале, ме мислат за малоумна и ретардирана, но не сум, сериозно. Се плашам да имам дечко.
Зошто се плашиш да имаш дечко? :)
 

-•Lil Lamb•-

Баниран
27 февруари 2012
74
48
318
31
Зошто се плашиш да имаш дечко? :)
Не знам, можеби од тоа дека ќе бидам повредена, можеби од тоа дека нема да ме сака доволно и да ме задржи... Дека ќе ме изневери...Не сакам да бидам ко другите девојки,повредени,избезумени и напуштени поради некоја друга. :) А,сакам да бидам сакана,дечките во денешно време не се воопшто сериозни и фини. Ниту пак искрени.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: vozrasen

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,054
1,183
Не сум знаела насловот како да пишам,но нема врска. Сакав да прашам, дали има некоја девојка овде што е над 20, а немала дечко?
Знам дека можеби ќе помислите дека тролам, но не. Јас имам 22 години, уште малце ќе полнам 23 и никогаш не сум имала дечко, но симпатија имав.
Сакам да знам,дали има уште некоја девојка што никогаш немала дечко и ако има,кога пример планира да го фати? :) Мене другарките никогаш сериозно не ме сфаќале, ме мислат за малоумна и ретардирана, но не сум, сериозно. Се плашам да имам дечко.
И со никој немаш излезено?
 

-•Lil Lamb•-

Баниран
27 февруари 2012
74
48
318
31
И со никој немаш излезено?
Не,не. Никогаш. Еднашка само сакав еден платонски, но толку беше. Немаше ништо помеѓу нас,не се иам никогаш ни бакнато со некој.
 
Последна промена:
  • Ми се допаѓа
Реакции: vozrasen

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
Не,не. Никогаш. Еднашка само сакав еден платонски, но толку беше. Немаше ништо против нас,не се иам никогаш ни бакнато со некој.
Извини но неможам да ти верувам.На форумов дојде ко циклон,делуваш на девојка што знае што сака и откачува одма што не и се допаѓа.Мислев дека имаш дечковци на секој прст да ги вртиш....ауууу а ти ниеден...:|
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: belabelina and vozrasen

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Не,не. Никогаш. Еднашка само сакав еден платонски, но толку беше. Немаше ништо против нас,не се иам никогаш ни бакнато со некој.

Ако не си излегувала со ниту еден дечко до сега, од каде знаеш дека сите во денешно време не се сериозни и фини? Можеби треба да му пружиш на некого шанса и да се увериш дали е тоа така навистина или не.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Mnogo Bitno

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,366
7,054
1,183
Не,не. Никогаш. Еднашка само сакав еден платонски, но толку беше. Немаше ништо против нас,не се иам никогаш ни бакнато со некој.
Добро бе нели те копка, ја се смував коа завршив 8мо чисто да видам како е :D
Ама овие сеа децава од 11години дечковци имат и тоа не го оправдувам.
Излези со некој,пробај си среќата хаха.
 
Последна промена:
  • Ми се допаѓа
Реакции: vozrasen

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,527
14,438
1,683
Таму каде што треба
Не знам, можеби од тоа дека ќе бидам повредена, можеби од тоа дека нема да ме сака доволно и да ме задржи... Дека ќе ме изневери...Не сакам да бидам ко другите девојки,повредени,избезумени и напуштени поради некоја друга. :) А,сакам да бидам сакана,дечките во денешно време не се воопшто сериозни и фини. Ниту пак искрени.
Ако продоложиш да се плашиш ќе останеш сама,затоа опушти се со мислите,дај им шанса на момчињата заинтересирани за тебе кои се трудат да те освојат.
Како ќе ја спознаеш љубовта ако немаш барем една погрешна врска,како ќе знаеш што е добро ако не го спознаеш злото?!
Што значи ако сум напуштила некој или ме напуштил,или сум била повредена или сум повредила...тоа е лошо?! Не,според мене тоа е дел од животните лекции кои мораш да ги осетиш, сите чувста и состојби за кога ќе ја запознаеш вистинската личност да знаеш да ги препознаеш и сочуваш убавите чувства и вредности.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: BlackTulip and escape