Документарец за трогателна приказна на македонски гејмер

4FUN

Староседелец
3 март 2012
897
1,988
1,093
интересна сторија ... имав и јас сличен период како овој Дуле - пред 7 -8 години !!! (само што немав јас никаква фрка со парите и семејството) Бев господар на најјакиот сојуз на балканов - во сојузот имав играчи од цел балкан, повеќето беа женски, ама страшно добри беа во играта ... се уште имам контакт со сите членови од мојот сојуз, бевме 24 члена, секој ден добивав по не знам колку молби и апликации за да ги примам во нашиот сојуз - бев строг, не пуштав секој, затоа и бевме No.1 - на крај и јас го продадов мојот acc - серверот беше хрватски, и неможеа никако да бидат појаки од нас, и почнаа да измислуваат причини зашто да не казнуваат со неиграње од 3/5/7 дена па се до 15/30 дена ... од како го продадов мојот acc , а пред тоа го распуштив сојузот ... после неполни 3 месеци играта почна да иде во надолно ниво ... денес не знам дали некој воопшто ја игра ... се заради "паметние" хрватски администратори (shake)
само на крај сваќаш дека подобро од реалниот живот нема - сега само покер играм кога имам време и ништо друго ... доста филозофии, ајде да се вратам на работата јас :igra
 

Nightmare_f

Истакнат Член
19 февруари 2012
1,359
2,207
423
Дома пред Пц
животно искуство, во кое сам влегуваш од што немаш избор, се бориш понатаму со силна верба и на крај излегуваш како победник.
го имам почуствувано истото и знам како му е :)
сигурно е многу горд на себе:)
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,518
1,183
Big Sur
Се осеќам малце како потресена. Или не? Цк.
У реду, убаво за дечкото, си нашол некаков излез.
Ама го претерале малце со оние епитети „потресна, трогателна“ и дрн дрн јариња.
Кога отворив викам којзнае што е, којзнае како се справил дечкото. Ко ќе видиш - со гејмање. Абе... :D
За мене тоа баш и не е некој излез. Јади, спиј, играј игри и чекај сами да минат проблемите.
Nah. Ништо потресно. Децана во Африка многу виделе компјутер, па пак сами се справуваат со своите 3rd world проблеми.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: parvati and Selma

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
почна да га глеам клипче и глеам оп кец мој друар од скопје :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Nightmare_f

LadyInPink

Истакнат Член
14 февруари 2012
1,236
1,749
113
Малку таму, малку овде...
Зошто трогателна?
Ситуацијата му е реална, секој можел да биде на негово место... Донекаде, мислам дека подобро што ја избрал играта да му биде тој издувен вентил, отклоку нешто друго...
Сега е среден, си се вратил на стариот живот, пак има пријатели, девојка... Ете, не се предал и нашол излез.
И сега тоа е тргателно? Можда некој и солзи пушти, ако не...
 

Lady*

Староседелец
1 април 2012
1,965
6,158
1,133
Воопшто не ме трогна приказнава (shake)