Шоуто на Доктор Оз

МериСелест

Староседелец
24 април 2012
2,009
3,215
1,143
Од Понеделник до Петок во 16 :30 минути на Сител..
Само штета што емисијата е синхронизирана.

Збор два за него и емисијава...
Се работи за кардиохирург со општо познавање од сите области на медицината...
Емисијата е право лудило...Гостите поставуваат прашања во врска со здравјето а тој одговара.
Секоја епизода на некој срекен човек му подарува по некој препарат за кој мисли дека ке му биде потребно.
Исто така и дава совети...
На пример да го издвојам случајот со една жена која е зависник од кофеин...
8 кафиња дневно...Доктор Оз и понуди помош за да се одвикне и досега терапијата и помогнало...
Друго што ми се допага во емисијата е што секогаш има по еден вид на вежба за телото...

Дали постои некој што ја следи емисијава и што мислите општо за неа?
 

МериСелест

Староседелец
24 април 2012
2,009
3,215
1,143
Синхронизацијата ја умртвува емисијата, ете затоа не гледам!
Стајте превод бе, клошари!

Мислам дека ја емитуваат и на Хрватска програма без синхронизација само не знам кои денови и кое време :)
инаку и синхронизацијата не е како што треба.
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Јас го пратам веќе подолго време на HRT. Порано беше дел од екипата на Опра и од време на време, му посветуваа дел од нејзината емисија. Го обожавам човекот! Емисиите му се совршена комбинација на корисни информации и забавни интересни моменти. Перфектно го пренесува своето неверојатно знаење и ми претставува огромно задоволство да го гледам. Знае и да ме зачуди и да ме насмее.
 

МериСелест

Староседелец
24 април 2012
2,009
3,215
1,143
Јас го пратам веќе подолго време на HRT. Порано беше дел од екипата на Опра и од време на време, му посветуваа дел од нејзината емисија. Го обожавам човекот! Емисиите му се совршена комбинација на корисни информации и забавни интересни моменти. Перфектно го пренесува своето неверојатно знаење и ми претставува огромно задоволство да го гледам. Знае и да ме зачуди и да ме насмее.

Не знам дали ја гледаше емисијата кога скокаше на трамболината :rofl
Аууу се згазив од смеа...
Исто беше интересна и емисијата за војникот во Ирак и дојде во емисијата да ја види својата жена.
Сето тоа го беше организирал докторот..
Срцка е :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: DarkPassenger

Badgirl

Староседелец
4 јануари 2013
1,477
3,258
1,133
29
Najubaviot grad ------> SKOPJE :D
Ја гледам емисијава,добра е,интересна,забавна но во исто време и корисна.Научив многу работи откако ја гледам :D
Ама навистина со синхронизацијата,ја претераа,ајде на серија и некако,ама на вакви емисии..:x|-(
 

Ана-Каренина

Староседелец
25 февруари 2012
998
1,749
1,093
Не го гледам често а баш би сакала затоа што емисијата му е одлична. Многу добри совети дава, баш еве сега ја начекав на HRT, многу знаење има човеков и преку прости примери објаснува за да можат сите да сфатат.
Само имам една замерка т.е мене малце чудно ми е секогаш женско кога ќе дојде на сцена цело време за рака ја држи, шо е финтата со тоа.:D
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Као шоу е добра емисија. Но да се сфати озбилно е смешно. Изгледав 2-3 епизоди и можда се насмеав малкупати, но всушност никаква информација во областа на здравството не добив.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Farfalla

МериСелест

Староседелец
24 април 2012
2,009
3,215
1,143
Као шоу е добра емисија. Но да се сфати озбилно е смешно. Изгледав 2-3 епизоди и можда се насмеав малкупати, но всушност никаква информација во областа на здравството не добив.

Чудно...Јас научив многу работи за кофеинот,за главоболката за слабиот крвен притисок...Кои до сега не ми биле јасни :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bum-Bum and DarkPassenger

Trajche

Староседелец
13 февруари 2012
1,542
2,557
1,133
Истава тема сакав да ја отворам пред некој ден. Го гледам кога можам, но овие емисии што ги емитуваат на Сител се пред 6-7 години снимени (facepalm) На Хрватската мислам дека се понови и таму не е синхронизиран фала богу, не ти треба ни превод доволно е да го слушаш. Не знам дали секој ден го даваат на ХРТ ама на дека 1-2 часот попладне го емитуваат.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: МериСелест