Доколку би можеле да изберете, каде би посакале да се родите и зошто баш таму?

Marchisio

Староседелец
4 јуни 2012
551
902
1,093
во КАТАР барем таму имаа добар живот и големи плати, а не тука во државава 40% се невработени а шанса да најдеш работа е како да чекаш на лото да ти падне премија
 

The_Mayor

Фраер од пелени
18 март 2012
2,840
6,532
1,153
Градибачалник на Прибој
Посакувам да се родев во некое село отепано кај што нема интернет, телевизија и слични апарати. И да имав 100тина овци од дедо ми, да ги пасев секој ден и да им свирев со кавал... и нормално да бев тежок сељак.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Dr.Gonzo

Dr.Gonzo

Истакнат Член
23 февруари 2012
652
1,916
393
Fukushima
www.gonzo.com
Посакувам да се родев во некое село отепано кај што нема интернет, телевизија и слични апарати. И да имав 100тина овци од дедо ми, да ги пасев секој ден и да им свирев со кавал... и нормално да бев тежок сељак.
Последниот критериум го исполнуваш, село според наведените критериуми ќе ти најдам, кавалче имам едно ќе ти дадам, ти уште оФци најди
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: The_Mayor

The_Mayor

Фраер од пелени
18 март 2012
2,840
6,532
1,153
Градибачалник на Прибој
Последниот критериум го исполнуваш, село според наведените критериуми ќе ти најдам, кавалче имам едно ќе ти дадам, ти уште оФци најди
Тебе ќе те земам место куче, да не дозволиш да ги изгубам оФците... а со тек на време ќе те научам и зајаци да бркаш- во случај ако се премислам од офчар во ловчија да преминам.
 

Dr.Gonzo

Истакнат Член
23 февруари 2012
652
1,916
393
Fukushima
www.gonzo.com
Тебе ќе те земам место куче, да не дозволиш да ги изгубам оФците... а со тек на време ќе те научам и зајаци да бркаш- во случај ако се премислам од офчар во ловчија да преминам.
Доста идеш офтопик бе чобан! Може да ти бидам куче-офчар ама ке ми клаиш на оглавот онакво буренце со ракија ко што им клаваат на бернардинцине
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: The_Mayor

Mystique

Староседелец
18 јуни 2012
753
1,413
1,103
“...Го сакав, иако не е метропола како Париз, Лондон, Њујорк. Иако улиците се загадени, воздухот мириса на немир, и луѓето гледаат само како да напакостат а никако да помогнат. Го сакав, тоа беше мојот роден мајчин град. Местото на чие тло заодеа моите нозе, воздухот кој прв пат ми даде живот, тревата чиј мирис ми создава и ден денес главоболка од сеќавања - Тетово...“

Не знам дали ќе звучи како клише ама јас За жал мислам дека пак би сакала да се родам тука, Сакам да го посетам целиот свет, сакам да живеам по некои од ориенталните места, да запознаам нови различни култури, но тука ми е домот. Пораките кои ги извлеков од животот живеејќи во Тетово, не би ги заменила за ништо.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Dr.Gonzo

Teddy Picker

Староседелец
15 јуни 2012
155
162
643
Фоф компирето
LA. Бидејќи градот пружа многу можности за убав живот и за стекнување разновидни кариери. Бидејќи е голем, но без гужва како во NY. Бидејќи времето е совршено низ текот на годината. Бидејќи A7X доаѓа од таму. :D
Па да де, А7Х.
Инаку би го додал и Сан Франциско, чисто заради „силиконската долина“