Дозволи и забрани во врската

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
Смрт за онија што не ги дааф на сфои девојке да се дотераф за да не ги глеаф други мушки !
Чуја сам дека има некои што ги апеф и штипеф по ноге за да имаф модрице
и тој пред некоју сфадбу или слично, за да не можеф мини да носиф
ццц болест
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: МериСелест

M.Adams

Истакнат Член
16 јануари 2013
82
96
118
Ако ти мрчи за тоа што сакаш да излегуваш значи не е нормален :)
Извини вака, ама така сметам. Јас не знам која будала треба да бидеш за да мрчиш што жена ти/ девојка ти сака да излезе.
Во ред да мрчиш ако сака да излезе во три по полноќ, и такви некои ненормални работи, ама на кафе/некоја забава?
Ако притоа како жена/мајка/домаќинка си ги средува сите обврски ако сака и секој ден нека излегува.
Кај виде дека ми мрчи затоа што ќе излезам?(shake) Ова со дворот е споредба не треба буквално да се сфати. Велам дека тоа што дечкото не ти мрчи за излегување на кафе со другарки за мене не е показател дека имаш многу либерален дечко. За многу други работи треба да е кул и без проблем да ти дозволува(макар што од таков не ни треба дозвола да бараш) па да кажеш дека ти имаш комплетна слобода да правиш што чувствуваш (без притоа да го повредуваш него).
 

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,849
1,153
Кај виде дека ми мрчи затоа што ќе излезам?(shake) Ова со дворот е споредба не треба буквално да се сфати. Велам дека тоа што дечкото не ти мрчи за излегување на кафе со другарки за мене не е показател дека имаш многу либерален дечко. За многу други работи треба да е кул и без проблем да ти дозволува(макар што од таков не ни треба дозвола да бараш) па да кажеш дека ти имаш комплетна слобода да правиш што чувствуваш (без притоа да го повредуваш него).
Тоа со излегувањето го зедов за пример. Тука е и облекувањето кратко здолниште - широко деколте. Тука се и машките пријатели. М, тука се и нет разговорите со „непознати“ машки.
Ако еден дечко за се ова брчи или мрчи или грчи значи дека нема доверба во тебе(извини што го насочувам говоров кон тебе, иако се однесува за цела популација) или пак е болно љубоморна личност.
 

M.Adams

Истакнат Член
16 јануари 2013
82
96
118
Ок, иако јас не зборев за себе туку општо за многу примери кои ги гледам околу мене кои се задоволуваат со ситници кои партнерот им ги допушта, а реалната слика е многу поинаква. Поголемиот дел од нив се доста млади, бесни и неискусни, па да речеме пола им се простува :)
 

авантурист

Нов член
1 април 2013
7
25
3
27
Во мојата врска,јас правам што сакам,таа прави што сака.Не ми ни паѓа на памет да и забранам да излегува со другарки :^) а не смее ни таа мене.Имам една школска и кога седиме некад на голем одмор ќе и се јави дечко и и таа мора да не наброи сите по ред зошто нему му било од големо значење со кого седи таа (facepalm) Ужас,таквите врски не верувам дека опстојуват долго време..
 

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,849
1,153
Во мојата врска,јас правам што сакам,таа прави што сака.Не ми ни паѓа на памет да и забранам да излегува со другарки :^) а не смее ни таа мене.Имам една школска и кога седиме некад на голем одмор ќе и се јави дечко и и таа мора да не наброи сите по ред зошто нему му било од големо значење со кого седи таа (facepalm) Ужас,таквите врски не верувам дека опстојуват долго време..
Јас имам другарка што ако рече „Седам на комп“ тој и вика чкрпани на тастатура да слушнам дали си навистина.
Ама видиш... имам 30 години...опстојуваат откако бевме средно(втора трета година средно)
 

Photographer

Amoureux
23 февруари 2012
482
1,394
1,093
Јас имам другарка што ако рече „Седам на комп“ тој и вика чкрпани на тастатура да слушнам дали си навистина.
Ама видиш... имам 30 години...опстојуваат откако бевме средно(втора трета година средно)
И тоа е премногу...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Arkantos

crvenkapa

Староседелец
15 јануари 2013
235
593
1,093
Јас имам другарка што ако рече „Седам на комп“ тој и вика чкрпани на тастатура да слушнам дали си навистина.
Ама видиш... имам 30 години...опстојуваат откако бевме средно(втора трета година средно)
А што ако чкрапни на тастатура кога веќе следниот момент може да замини на друго место, 15 мин се доволно човек да излаже, изневери или што и да е..ако сака да го направи тоа
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Arkantos

Aleksis

Jukebox
4 април 2013
1,443
2,543
1,133
За да функционира една врска не треба да постојат вакви ствари...
 

The High Commander

Староседелец
2 мај 2012
206
131
1,043
123
Никад не сум поставувал забрани и искрено не можам да го замислам тоа. Нити пак сум прифаќал забрани.