Дневна доза сеир

Astrostoper

Активен Член
5 март 2012
224
249
43
хау мач

Некња си седев на клупа во това парко градскиот, си пушех од цигарите со нова тестура на кутивката со дипломски речник исписано ПУШЕЊЕТО МОЖЕ ДА УБИЕ, пази го зборој МОЖЕ. Беше околу два тамам време за ручек и седна до мене некој странец, го познав по това црвеникаква тиква и миљарда пеги на суратов.
Ме гледа, покажа на рука и рече Хау мач?, Гедам дека е два и одговарам Ту Тајм. Аха, ми одговори. Леле, се чуствувах блажено, тото тој Земс на планитата Олимпус, не знаиш кога това инглиски ќе ти затреба. Времете за линч, хундри си а? , И Ај сум, да знаиш. Почна да ме гледа бледулаво и сватих, мора да е некој Шкот од тиве со сукњите кото Мел Џипсон и везе незнае то инглицки. Стана и замина, изгледа, да најдит некој кој знае това Шкотлаѓански, но појма незнам дали ќе најдит таков. Кај нас не се учи тој смотај јазик.
И тамам да си одам дома, го приметих комшијата од мезазимот како шета и дишит свеж луфт. Е това луфт е од луфтирање и било на немачки, и малку и тој јазик го батаралам. Еј, Комшо шеташ мечку? Не бе дојдох пешке, оти тој примус ми препишал лесни проненади. Ти шо праиш? ми вели. Ене со шкоти лаф муабет, и се скржасти за лафење и сега си ом дома на ручек.
Леле, тамам . ми вика комшја, забравих да пуштам писмо препорачано, ај пушти го место мене и ми даде стотка.
По патот наминах во таа Пошча, и давам писмо и викам. Сакам писмото да го пуштам но коремандо. Ме гледа бледо и рече дај да видам. А да, адресата е во Автокомандо, Ок, и ми зема десет денари и стави мур.
Абе човеци, не е важно шо мислат за нас во таа европејска унијум, важно ние си помагаме со комшиите, максималистички.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Selma

Astrostoper

Активен Член
5 март 2012
224
249
43
5 фликса


Вчера излегов пред зградата, да испушам ка клупа цигара , оти ми обесује она мојана, дека тој картан од цигарите се лепит на трапетите шо ги ставивме во 2001 и затова се жути. Ваа, незнаит дека сега се модерни тие пастелински бои.
Шо ми беше лафот. А да се појави комшијата од мезазино бесен шо писмото не го примија уше во тоа Автокомандо и не ја платија фрактурата, шо сум па јас крив кога таа у пошча незнаит шо е коремандо писмо.
Ми вика Ти е**м пошчата, и јас викам Да срање е, требало во таа трансакција со трае 19 години одамно да се приватира а не РАДИО, НЕ РАДИО, РАДИО ТИ СВИРА. тој ми рече, ај да уплатиме во кланионица утакмици оти денес има 5 фликса. Знае дека Фенербахче и Галатасарај си ги купујат това утакмици до крајот на сезоната. Му поверувах дека тие турките знаат да прават ногу добро работи шо несмеат да се прават и уплатихме на шлатер за петстотка две тикети со се‘ ДВД оти државата данок си го зима припејд.
Нормално, глуп сум шо го слушам комшијата , да бил паметен немаше да живее во мезазим и ќе си купеше некој стан на нормалнио спрат каде има врата од лифт, изгубих на негоите сигирни 5 фликса 250 денари.
Денес ми вика, дека ова му се случује еднаш за 100 години, Му рекох, ЕЈ,
комшо да не мислиш дека во това Ласвегас Невадата светлата светат за играчите и дека това струјата од нукларката ја плаќат газдите за гасината.

Епа, тие светла бреј никогаш не са гасат.
 

Astrostoper

Активен Член
5 март 2012
224
249
43
Емаил

accountinfo.gif

Денес си седех така лежер домче и немах претстава дека ќе се заминавам со курафте техник. Оно било досадно, оти на това Пример лига играа нула нула тојест немало голови и се мислех, шо да се занимавам, кога на вратата зазвони мојон комшја од мезазимо.
Ми вика, А бе комшо, знаеш да пуштиш това маил? Од јахо?
Абе знам, оти сум работел со тиве видоуси на микрософ, му се пофалих , да знаит, дека баратам со това термитологија на компутерите .
И така се симнавме кај него во мезазимo и на това компутерот на син му ќе пуштаме маил до Немачка кај брат му на комшјата. Турил тој по една жта да ни тргнит работата и јас го отворив това Мозилето и му реков дека е това брузер на пребарување а тој гледа ко теле на нова врата, и ако това не е врата него видоус. Ноншарлантно ги побарах тој Јахо и стиснав на тој бутонот кај шо е за маил.
Сега стиснах на композитис шо пишује за да можеме да испратиме маил до тој брат му. Дај адреса му викам. А тој идиот ми вика Бундес шрасе 54 Куулн. Не бе таква поштарска него ареса од маилот со тој мајмун у средину.
Ко сега се сеќавам на латиницу упишахме пероцртадоленасевмајмунјахоцом , па му дадох на комшјата да си пишује това писмото до брат му на латиницу и јас отидов да гледам како стојат тие нули во Пример лигата и да се мезам со жтата. Комшја е дудук и везе нема од тие типки на таа клатастурата и стално ја викал това комшијката кај ми е р, кај ми е р? и ме деконцентрисал и не можех да следам убо това ногометот на Примеро лигата.
После 4 3 за Блебурн вика готово и се кезеже ко да фатил 6 фликса на това спортско лифче , и ми вика дојди да туриме слика ,така наречена пицтурес.
Јас ко мајстор за маили му ја атакував да се добие спајалица со броввсе и после стиснав сенди. Рекох готово! И опнав уше една жута за на крајо делото да го красит.
После проверих дека се појави Малер Дамон и дека има малер и маило не стигна, но не му кажах, нека се радува дека е во тек со курафте техник на денешницата, изгледа не го погодивме това мајмуно. Ке му речам утре да пушти писмо коремандо до Немачка, таа адреса ни е позната ,Бундес шрасе 54. Ама имам меморију ко тиве гиго бајти хехехе.
Јас ова го напишах, за тие понеискусните со видос јахо емаил, да научат да пуштат емаили , ако точно го знаат тоа со мајмунчето.
А тоа емаил е електорски маил, да видите дека баратам со модерната термитологија. Ај чаос до некое друго пишуење.
 

Astrostoper

Активен Член
5 март 2012
224
249
43
македонише просек

Секогаш кога играја това перфернас со комшијата мој ,од мезазимо и тој од четврти, мерак ми е да му викнам гласно АС, и му го опичујем на бетел да се радује и тој одма фрла попа и вика к*р В ГАЗ, Ене ти наша куртула македонска, и да го подзајадам го питам КОЈ бре?
Тој мој море, шо му е мерак да ги посматра само чорапиве, нешо многу му се допаѓаат последниве 5, 6 години, а краватата бреј никако да го заинтересује.
После тој од четврти ќе воздивне Ех, шо последно време ги прскат това оревите , чудо едно. Па јас кје додадам Абе дозна ли комшо кој го прави тој македонски просек на сексањето место тебе? . И така се прекинује тој статистички муабет се додека не му опнам уште еден Ас на глас.
Некња ми вика Абе комшо шо бре не можам, ко тој од поткровје, три пути со мојана и два пути со некоја шфалерка . А од кај знаеш дека тој моит море? Па тој така кажује! Па кажуј и ти.
Од тоа време на комшјата од мезазимо му тргна и цела зграда, мислам машка популација од това станарите ,бруи како имаме два Донжуана во влезов и сите октриле кој тоа ни помагат да се задржи това просек на сексањето на нашата нација.
Оно не е бре некоја моја измислица, това го смислија нашите попови кои не‘ учат да не гледаме шо се праи него да слушаме шо се зборит.
Тогаш се сетих на това анкетата, шо сум ја прочитал пред некоја година во Дневник дека сме после грците и србите најголема сексашка нација и помислив како бре се прави това анкетата.
Тој анкетаров или недај боже анкетарка пита, колку пати онадујеш неделно и нашиот човек да рече еднин пута, Боже сачувај!
Па сега ми е јасно анкетата всушност покажује рејтинг на најфалбаџиски мушки на планетата.
 

Astrostoper

Активен Член
5 март 2012
224
249
43
прослава да трудот


Помина тој први Мај, ден на скарите, и да ви кажам, тој мојон комшја со неговата, не баш поубава три четвртинка, не викнаа на скара во негова викендица на кантри.
Така стигнавме таму околу 5 до дванајс, оти неговата има морска болест ко да е неговото немиено пунто јахта во медитеран, и повраќаше на секој километар. Така да го обележа патон и лесно би му било на тој Олд Шатерхенд да не‘ најде по утрешниот доручек на тие од мезазимо.
Прво шо направихме опахме 3 4 ракии со мезе, кое ни направи комшијката уз кочијашко псуење дека тој нејзиниот џабе носи нож во колата, кога не знае да ги сече кривините. Знам дека беше ногу бесна, оти некој друг го дигал наутро просекот на сексуалните активности во наша држава и таа остана со краток, ракав де.
Комшијата , се изјасни дека е стручен во областа на пироманството и дека ќе ја запали скарата од први пута. По неговите стручни активности во таа област видов, дека не е способен да испече ни мога мишка, каму ли првомајска скара . Додека тој црвен во лице од дување во празно одмараше, ја запалих неговата скара од втора мајка и опнахме по една ракија уз велколепен поглед на огин ,кој живот некому некогаш значел, порано де.
Потоа, тој ја направил скарата, и сфатив дека скарата од комшијта е, да е ќумуросано од горе , живо унутра и декорирано со пепел и земја. Това земјата било само на ќебапите оти тие мршки се тркавалаа и несакаа да стојат мирно, изгледа биле попаметни од другите меса и комшијата и сфатија дека жарот е пресилен.
Како и да е, после 10 тина ракии, јас и тој,не размислувавме, за рецептурата и декорацијата на дотичната ни скара и само спорадично псуење на тие нашите, поубава половина и по не баш убава три четврина, не‘ потсетуваа дека квалитетот на скарата е во корелација со нашиот допринос на подигање на сексуалниот просек на нашата ни античка нација.
После тоа офкавме два сати дека се прејадовме како тие шо ги бие модерниот грип и се спремавме за завршување на празникот на трудот.
Се вративме по истиот пат и ги посетивме сите познати километри од сабајлево, да, џабе му е ножот, шо го држит во колата.
Не е важно да се трудиш, поважно е да го прославиш трудот на другиот.
 

Psychobilly

Староседелец
18 февруари 2012
600
1,509
703
Pilgrim Psychiatric Center
Значи еве сме при крајот на грејната 2011/2011 сезона, а и времето не изненади. Oва неделно претпладне го избиреме MVS (Мost Valuable Seljak).

Чест ни е да ја доделиме таа титула на Трајан од втор спрат, на кого годините како да воопшто не му претставуваат проблем и кој не покажа никаква слабост мавајќи со својата секира (како He-Man со својот магичен меч) и најмногу придонесе за топлината во својот дом.

На прашањето:
"Господине Трајан, која е вашата тајна за успехот во оваа грејна сезона?"
Тој одговори дека неговата рутина е едноставна:

- Секое утро, околу 7-8 сабајле (кога некои луѓе значи сеуште спијат, а тоа воедно му претставува уште поголем предизвик), тој е веќе во својот подрум, и почнува да се загрева со малечки дрвца.

Аман бе комшија ИМАЈ МИЛОСТ :banghead
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Astrostoper

Astrostoper

Активен Член
5 март 2012
224
249
43
Трилер Кармен

Пред некое време, мојон комшја, тој бре од мезазимо, ми вика- Еј комшјо набавив 4 карти за Кармен, па да се култивираме, нешо у последње време зариѓавме.
Го гледам, ко да паднал на Марс, Ти то озбилно?? Да, бе, јас имам 4 карти а ти понеси семки и одиме во тој Драматуршки театро, денес вечер. Океј - му рекох, и помислив дека немам баш време психијски да се припремам за тоа, де.
Отидовме и го утнавме театрото не бил тој Драматуршки него Народен и малкуцка закаснивме. Пази богати, палтата си ги оставивме во таа гарде роба и ни дадоа бројчиња, додека стигнавме во салана си купивме и Либредо, таму прочитахме шо ќе се случује со таа Кармен.
Мене ми дојде ко тие прераскажувачи на филмои шо ќе ти кажат пред време шо ќе се деси и ќе ти го расипаат филинго, и така дознав дека убиецот ќе биде Донхосе , да ти ибам тоа либредо, а уше го плативме по 100 ка помад.
Седнавме ,се стемни, и почна, тие почнаа нешо да пеат на музика и одвај чекав кога ќе заврши таа уводната шпица. но никако да почне. После приметих горе бре турија некои титли, па таа мојана ми рече дека тоа е превод. Пази бре курафте техник , почнаа и песните да ги преведуваат.
После сат и кусур заврши, но џабе се радувах, оти ми рекоа дека е прва пауза, а и чудно ми беше дека до сега никој не ја утепал кучкана. После пауза нишо ново, пак пејат, оно пеењето било чудно, некако ко да се пренемагаат. Мислам дека повеќе треба да учат това пеење, това Цеца неучена многу, а сепак лепо пева, се е до дифрагмата.
Еден доктор ми кажал дека дифрагма била мембрана еластичка, која ги дели болестите на градниот кош од болестите на пробавниот трактор, па затоа знам шо значит дифрагма.
Да се вратам на Кармен , таа го остај тој Донхозе да труне у затвор, не дека сфатив од тоава нивното певање, но прочитах во това либредо за 100 ден комад, а таа се фана со тој Ескамил шо ги тепал бикоите, а и беше подобар шизик, да ви кажам право.
Жените не ми дадоа да ги извадам семките оти не е куртулорошки ни по бонитон, па ми останаа за утре, за утакмица на ТВ канал 5.
Имало уште една пауза, многу бре тоа тегнат питу, но после паузата се уверих, дека навистина убиецот бил Донхозе, ами испадна дека това не бил трилер оти по цело време не се појавил ни еден дедектив, кој ќе го истражува убиството. а и одма од како и го кркна ножов, заррши.
Јас и комшјата највише апла аплајдиравме и бевме среќни, дека се култивиравме, од 20 до 24 00, четири сати бре, тоа се две утакмици.
Сега сме култивирани за долг период, се додека на тој мојон комшја од мезазимот не му текни пак некоја идиотска идеја на умо.
поздрав
 

Astrostoper

Активен Член
5 март 2012
224
249
43
Бананистан

Вчера, околу 17, тамам ме уфати фјака, како шо научив од еден далматинец од далмацијата, ѕнони ѕвонче. Ах, отворих това очите и потоа вратата по тој редослед, и глеј го комшјата од мезазимо стои насмеан.
Шо си се окезило така?, го питам. Абе ти дојдох на гости!. У пет пи ем, бре ненормален??. Абе цркна ми телевизоров а сакам да ја гледам серијата со Есмералда. Малку ли ти беше това кучкана Кармен?
Како и да е, тој се навали на двоседот и му ја пиштих това Есмералда на Едо Тиви. И почна това сејата шо ја викаат шампонска , оти многу лафат и им се пењи од това устата, И така и јас се загледав и се запознав со таа Есмералда која се залапала со Хорхе, кој не бил Хорхе него Емилијано кој му бил брат близнак а таа Есмералда која кутрата ич не била во тек со настаните , како шо бил мојон комшја од мезазимо.Имал тој Хорхе и сестра, сега забравих како се викала, но била посвоена од мајка и‘ на Есмералда кога таа појма немала дека нејзиниот се швалерисал со мајка му на Хорхе и си ја донел како бебе пред прагот и демек , некој им ја тутнал да ја чуваат. И сега тој Емилијано дојде да се бари со таа Есмералда а всушност цело време ја мерка сестра и на Еспералда и цело време демек во воздух виси инцестицит . После имало уше многу заврзлами но неупејах да го сфатам комшјата , кој бесуспешно пробувал да ми објасни.
. Од почеток сценариото ми заличи на телефонски именик, многу имиња, малку дејство, но како се ближеше 6 пи ем, тогаш сфатих дека пре ќе го запамтам телефонскиот именик, ко тој Рејнимен, него дејството на серијата.Оно комшјата ме уверувал дека, ќе видам понатаму, дека изгледа таа бившата го варала швалерот со друг швалер, изгледа сиромашен па му го тупнала бебето да му го накалеми на наивниов. Така да ќе нема това инцестицит.
Кога заврши го питах, абе чоек, не те болит глаата од сите тие интригирани персоми, кои прават се друго, само не работат. Таму бе во това латино америка, никој не работи, да ти го ибам континенто
Е зашо ова ви го кажију, Па се наметнува питање, зошто такви пиздарии се случуваат само во јужна Америка? Па, за тоа шо се тие банана држави и граѓаните на тие држави се бананистанци.
Ете сега, се противам, нашата држава некој да ја нарекува Банана држава , оти тоа не е точно, кај нас точно се знае кој со кого и кој кому му го начукал и не поминуваат такви Емилијани кои залапуваат иконогнито и кај нас тешко може некој самиот себеси да си ували бебе пред прагот и демек женаму ќе му го проголта како маслинка.
Ние сме високо информатичка држава, вирелес, на цела територија и непроаѓаат иконогнита тај нас.